Svátek

Zobrazit všechny svátky

Svátek slaví sv. Marie Gorettiová

Životní příběh svaté Marie Goretti je vám bezpochyby znám – tato dvanáctiletá dívka odmítla být po vůli mladíkovi ze sousedství, i když jí hrozil násilím a smrtí, a svou hrozbu splnil. Na smrtelné posteli mu Marie odpustila.

Často hledáme sebemenší záminku, omluvu či výmluvu pro to, abychom se směli dopustit té či oné špatnosti. Často bychom téměř uvítali, kdyby nás někdo nutil ke zlému se zbraní v ruce, abychom se na něho mohli vymluvit. Příliš často jsou ti, kdo trvají na věrnosti Božímu zákonu, pro smích svému okolí, zvláště pak těm, kdo se pokládají za „osvícené“, „moudřejší“, „pokrokovější“ křesťany. Často hledáme (a nemůžeme najít) důkazy pro to, že naše jednání je omluvitelné, protože je vlastně nevyhnutelné, jelikož je řízeno neovladatelnými sklony.

Nám všem staví realita před oči postavu svaté Marie Goretti. Ona je nám důkazem, že odolat lze. Že udržet se na správné cestě je s pomocí Boží v lidských silách. Že je proveditelné vytrvat až do konce – a být tak spasen.Svátek slaví Státní svátek - Mistr Jan Hus

Darujme.cz

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group