Pořady A-Z a programové schéma

 

A  B  C  D  E  F  G  H  CH  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z

-------------------------------------------

Programové schéma vysílání Proglasu (ke stažení)

Anděl Páně – polední modlitba, denně ve 12.00.

Barvínek  pořad pro děti i dospělé, kteří si ještě nezapomněli hrát. Živé rozhovory, soutěžení, reportáže a povídání o všem možném (i nemožném). (úterý 16.00, repríza sobota v 11 hodin dopoledne).

Blahopřání – hrajeme oslavencům a jubilantům každou neděli ve 14.30. Pořad má i telefonickou část, od 15 hodin volejte svá blahopřání do živého vysílání na 543 217 242.

Čtení na pokračování – interpretace a dramatizace knih (od novinek po klasiku), které pobaví, potěší i dojmou (pondělí – pátek 11.00, repríza 21.30).

Denní modlitba církve – ranní chvály se s ná­­mi můžete modlit ve všední dny v 6.05, v sobotu a v neděli v 6.35. Večerní chvály pak denně ve 21.05.

Dnešek v kalendáři – významná výročí, světce i jmeniny připomínáme každý den ve 13.45.

Dnešní evangelium – otevíráme ve všední dny v 6.00, v sobotu a neděli v 6.30. Liturgické texty i nedělní zamyšlení naleznete na http://www.vira.cz/Nedelni-liturgie

Dopoledne s Proglasem – od pondělí do pátku zajímaví hosté, podnětné rozhovory, duchovní útěcha, aktuální informace, ale třeba i čas pro oddechnutí a úsměv. Jsme v tom s vámi - už 25 let! (každý všední den 9.00, repríza 0.05). 

Dotýkání světla – podněty k prohloubení života víry přinášíme v sobotu od 20.15 (repríza neděle 16.55).

Duchovní hudba – nabízí mše, moteta, žalmy, kantáty (úterý, čtvrtek a pátek 23.10, neděle 8.00) či varhanní hudbu (neděle 5.00 a v 10.00).

Duchovní slovo – výběr textů z Písma, spisů světců a dalších významných autorů (pondělí – pátek 6.20, sobota a neděle 6.50, večer denně, kromě středy, ve 23.50).

Folklorní okénko – tematický hodinový folklorní pořad pro milovníky lidových písní. Medailony osobností, rozhovory, pozvánky a hudební novinky – to vše ve Folklorním okénku můžete slyšet ve středu v 16.55 (repríza následující středu ve 3.00).

Folklorní sedmička – cílem folklorní hitparády je upozornit na nahrávky cimbálových muzik a lidových hudeb napříč etnografickými regiony Čech, Moravy a Slezska a s pokorou k lidové písni ukázat jejich krásu „způsobem veskrze moderním“. Vysíláme v sobotu v 18.30.

Hrajte, kapely! – tematický hodinový pořad pro milovníky dechovky. Rozhovory, pozvánky a informace o novinkách v dechové hudbě naladíte ve čtvrtek v 16.55 (opakování následující čtvrtek ve 3.00).  

Hudební listování – jednou měsíčně listujeme kulturním magazínem UNI, jindy vám nabízíme aktuality z naší internetové stránky hudba.proglas.cz. Naladíte v sobotu v 16.30.

Hudební siesta – nabízí od 12.05 předehry, koncerty a symfonie z období baroka a klasicismu (úterý, čtvrtek, sobota), romantismu (pondělí, středa) současnosti a 20. století (pátek) a známé skladby všech období (neděle).

Jak se vám líbí – rozhovory s interprety, organizátory festivalů, vydavateli; koncerty ze studia; informace z hudebního světa (každý všední den 19.15, sobota 15.15).

Knihovnička – literární novinky pohledem redakce i přizvaných hostů (neděle 13.30, repríza následující sobota 13.30).

Kolem se toč – hitparáda písniček, které máte rádi. Pořad plný soutěží a hudebních informací. Týden co týden v neděli v 0.05 a v 19.15 (repríza pondělí 16.55).

Komorní hudba  zní na Proglasu denně v 1.00.

Koncert vážné a duchovní hudby – nabízí skladby mimořádné délky a kvality v neděli ve 21.20.

Křesťan a svět – pořad o životě křesťanů ve společnosti, svě­dectví, portréty osobností (neděle 20.15, repríza středa 2.00 a pátek 16.00).

Křížová cesta – starobylá modlitba s rozjímáním o utr­pe­ní Ježíše Krista (první pátek v měsíci 15.10, v postní době každý pátek v 15.10).

Kukadlo – aktuální informace o programu a dění v Proglasu naladíte vždy v pondělí v 16.00 (repríza úterý 2.00).

Modlitba Korunky k Božímu milosrdenství – modlíme se v pátek v 15.10, kromě prvních pátků v měsíci.

Modlitba za rodiny – připojte se každou neděli v 18.00.

Modlitba růžence – zní v 18 hodin (v pondělí a středu) a ve 22.30 (v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu).

Mše svatá – pro ty, kteří nemohou jít do kostela, vy­sí­lá­me přímý přenos mše v 18.00 (úterý, čtvrtek a pátek) a v neděli v 9.00.

Myšlenka na den – krátké zamyšlení, úvaha či fejeton pro všední i sváteční den vysíláme každý den v 5.27 (o víkendu v 5.57), 11.57 a 17.55).

Na kanapi – půl hodiny zpěvu bez doprovodu hudebních nástrojů přináší A cappella na kanapi (první a třetí neděle v měsíci v 16.30). Každou druhou, čtvrtou, příp. pátou neděli v měsíci vám od 16.30 nabízíme Synkopy na kanapi, tedy půlhodinu kvalitního domácího nebo zahraničního jazzu.

Nedělní a sváteční pohádka delší klasické i moderní příběhy a pohádky v neděli a ve svátky ve 14.00.

Noční bdění – krátce po půlnoci ze soboty na neděli můžete na Proglasu poslouchat půlhodinu jazzu, blues nebo world music. Hrajeme vždy z jednoho aktuálního alba.

Oktáva – týdeník o dění ve vážné hudbě – rozhovory s interprety vážné hudby, pozvánky na festivaly, významná výročí známých hudebních skladatelů (pátek 16.55, repríza sobota 2.00).

Písničky z archivu – české nebo slovenské hity i rarity staré patnáct, padesát i devadesát let (neděle v 16.00).

Pozvánky – na zajímavé kulturní, náboženské či vzdělávací akce zveme každý všední den od 7.15 a v sobotu od 9.00.

Proglaso – biblický soutěžní kvíz pro děti (neděle 11.00).

Radio Vatikán – záznam českého vysílání (denně ve 20.45, repríza každý všední den 5.45, sobota a neděle 7.00).

Ranní magazín – informace o dění ve světě i našich regionech, o očekávaných událostech daného dne, živé vstupy, pohled do kalendáře, předpověď počasí (pondělí – sobota 5.00 – 9.00).

Ranní zíváček – písničky a soutěže pro školáky k příjemnému vstávání (pondělí – pátek 6.45 mimo sváteční dny a prázdniny).

Rozhlasové městečko – soutěžní pořad pro náctileté a starší (tedy věkovou kategorii 11 až 120 let). Jak pořad funguje, jak taková návštěva Městečka probíhá, jaká zákoutí zde můžete navštívit, nebudeme z praktických důvodů raději vypisovat. Vřele doporučujeme sednout na kolo či do vlaku a nechat se unášet vstříc dobrodružství.

Slyšte, lidé! – hudební týdeník Milana Tesaře. Profily interpretů, novinky z různých žánrů, tematické seriály. Vysíláme každou sobotu v 19.15 (repríza úterý 16.55).

Střípek poezie – verše v řeči vázané i volné coby součást polední Hudební siesty v sobotu a neděli.

Tóny ze scény – vám přinášejí české i světové opery na pokračování i melodie ze slavných operet (sobota 21.20).

Třikrát z Proglasu – rubrika, ve které vždy třemi skladbami představujeme nová hudební alba různých žánrů nebo zveme na zajímavé koncerty a festivaly (každý všední den v 7.45 a 14.00).

Trans World Radio (TWR) – pořady našich spolupracovníků z evangelikálních církví najdete ve vysílání v průběhu celého týdne. Od pondělí do pátku vysíláme v 10.15 čtvrthodinové programy. Stopy – svědectví lidí o jejich cestě k Bohu (pondělí), Tichá pošta – fejetonová zamyšlení Lídy Hojkové (úterý), Klika – zamyšlení o uskutečňování biblického učení v každodenním životě (středa), Nejen chlebem – autorská zamyšlení Jaroslava Plevy (čtvrtek), Uši k duši – setkání s psychologem Markem Macákem spojuje pohled praktického života víry, psychologie a teologie (pátek). Na sobotní frekvenci Proglasu (sobota 8.00) – hodinový pořad s hostem, který se hlouběji dotýká nejčastěji biblických témat. Vysílá se živě, s možností telefonických kontaktů. Archivní pořad Studna slova (neděle 7.45) přináší rozbor biblických textů v podání Jiřího Hurty.

Večerní zíváček – pro chvíle před usnutím vybíráme pro mladší děti kratší pohádky, pověsti i příběhy (každý den v 19.00). Součástí je i modlitba.

Vonička lidových písní – půlhodinku pro milovníky lidové písně naladíte v pondělí, středu a pátek v 10.30. Těšte se na lidové písně moravské, české i slovenské s pozvánkami na různé folklorní akce.

Vonička pro milovníky dechovky – půlhodinku písní v podání moravských i českých dechových hudeb a pozvánky na plesy a koncerty naladíte v úterý, ve čtvrtek a v sobotu 10.30.

Vzdělávací cykly – nabízíme k pos­le­chu v pátek ve 20.15 (repríza neděle 10.30 a v pondělí ve 22 hodin).

Za 5 pět – publicistických 45 minut přináší každou sobotu od 16.55 blízká setkání s výjimečnými hosty a rozhovory na relevantní a aktuální témata, která často mohou být vnímána jako morálně problematická nebo zatížená stereotypy. Pořad vychází vstříc náročnému a kritickému posluchači, čerpá přitom z kompetencí zkušené autorské dvojice jako dramaturgů a průvodců pořadem – Hany Scharffové a Petra Viziny

Zprávy – krátké zprávy vysíláme od pondělí do pátku v 10.00, 13.00 a 15.00. Hlavní zpravodajskou relaci zařazujeme každý všední den ve 20.00. O víkendu zprávy připravujeme na 15. a 18. hodinu. Informační servis doplňujeme zprávami Českého rozhlasu Dvojky, které přebíráme vždy ve všední dny ráno v 7.00 a v 8.00. 

Z regionálních studií – informace, zajímavosti a rozhovory z regionálních studií v Praze, Olomouci, Ostravě a Hradci Králové. Vysíláme pondělí – čtvrtek 20.15, repríza vždy následující den ve 22.00.

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group