Pořady A-Z a programové schéma

 

A  B  C  D  E  F  G  H  CH  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z

-------------------------------------------

Programové schéma vysílání Proglasu od 3. 10. 2022 (ke stažení)

Anděl Páně – polední modlitba, denně ve 12.00.

Barvínek  pořad pro děti i dospělé, kteří si ještě nezapomněli hrát. Rozhovory, soutěžení, reportáže a povídání o všem možném (i nemožném) každé úterý 17.10 a v sobotu 11.00. Každé druhé úterý v měsíci vysílají děti z olomouckého rozhlasového kroužku Sluchátko pod vedením Andrey Hanáčkové. Jednou měsíčně se také můžete těšit na Jukebox Barvínku.

Blahopřání – hrajeme oslavencům a jubilantům každou neděli ve 14.30. Pořad má i telefonickou část, od 15 hodin volejte svá blahopřání do živého vysílání na 543 217 242.

Čaj do páté – hodinka hudby (nejen) pro pamětníky a pamětnice odpoledních čajů. Nepravidelně se v ní budou střídat rubriky Hodinka s dechovkou, Vlak v 16.01 pro příznivce country, trampské hudby a bluegrassu, Swing, to mě baví pro posluchače a tanečníky swingové hudby a konečně Křižovatky pro mezní a hraniční hudební žánry.

Čtení na pokračování – interpretace a dramatizace knih, které pobaví, potěší i dojmou, každý všední den v 11.00 a ve 21.30.

Denní modlitba církve – ranní chvály se s ná­­mi můžete modlit ve všední dny v 6.05, v sobotu a v neděli v 6.35. Večerní chvály pak denně ve 21.05.

Dnešní evangelium – otevíráme ve všední dny v 6.00, v sobotu a neděli v 6.30. Liturgické texty i nedělní zamyšlení naleznete na http://www.vira.cz/Nedelni-liturgie

Dotýkání světla – podněty k prohloubení života víry, v sobotu od 20.15 a v neděli 16.55.

Duchovní hudba – nabízí mše, moteta, žalmy, kantáty (úterý a pátek 23.10, neděle 8.00) či varhanní hudbu (neděle 5.00 a v 10.00).

Duchovní slovo – výběr textů z Písma, spisů světců a dalších významných autorů, poslouchejte ve všední dny v 6.20, o víkendu v 6.50, večer denně ve 23.50.

Folklorní okénko – tematický hodinový folklorní pořad pro milovníky lidových písní. Medailony osobností, rozhovory, pozvánky a hudební novinky – to vše každou středu v 16.00.

Folklorní sedmička – cílem folklorní hitparády je upozornit na nahrávky cimbálových muzik a lidových hudeb napříč etnografickými regiony Čech, Moravy a Slezska a s pokorou k lidové písni ukázat jejich krásu „způsobem veskrze moderním“. Vysíláme v sobotu v 18.30.

GenZ – je to marketingový tah? Je. Generace Zet. Ale přesto. Generace nejmladších dospělých bezpochyby není jednolitá, přesto je tou, která začíná utvářet náš svět, ať se to někomu líbí, či ne. Týdeník GenZ přinese jejich pohled, s jejich vnímavostí, citlivostí a snad i křehkostí. Studentský dokument či reportáž a debata s tvůrci, to je GenZ. V pondělí ve 22.00, ve čtvrtek v 17.10.

Hitparádapísničky, které máte rádi. Pořad plný soutěží a hudebních informací. Týden co týden v neděli v 0.05, v 19.15 a v pondělí 16.00.

Hudební listování – jednou měsíčně listujeme kulturním magazínem UNI, jindy vám nabízíme aktuality z naší internetové stránky hudba.proglas.cz. Naladíte v sobotu v 16.00.

Hudební siesta – nabízí od 12.05 předehry, koncerty a symfonie z období baroka a klasicismu (úterý, čtvrtek, sobota), romantismu (pondělí, středa) současnosti a 20. století (pátek) a známé skladby všech období (neděle).

Hudební kompas (Třikrát z Proglasu) – rubrika, ve které vždy třemi skladbami představujeme nová hudební alba různých žánrů nebo zveme na zajímavé koncerty a festivaly, každý všední den v 7.45 a 14.00.

Jak se vám líbí – rozhovory s interprety, autory, organizátory festivalů, vydavateli; koncerty ze studia; informace z hudebního světa – každý všední den 19.15, sobota 15.05.

Knihovnička – literární novinky pohledem redakce i přizvaných hostů každou sobotu ve 13.30 a v neděli 5.30.

Koncert vážné a duchovní hudby – nabízí skladby mimořádné délky a kvality v neděli ve 21.20.

Křížová cesta – starobylá modlitba s rozjímáním o utr­pe­ní Ježíše Krista (první pátek v měsíci 15.10, v postní době každý pátek v 15.10).

Modlitba Korunky k Božímu milosrdenství – přenos z kostela Božího milosrdenství ve Slavkovicích každý pátek v 15.10, kromě prvních pátků v měsíci.

Modlitba růžence – každou středu v 18.00 a telefonická forma v úterý a pátek od 22.30. Zpravodajský růženec na aktuální úmysly každou sobotu od 18.10.

Modlitba z oficíny – modré pondělky znamenaly kdysi kadeřnické volno. A jste-li nejen kadeřník, ale taky jáhen, a dokonce snad jediný kadeřník-jáhen na světě, pak je takový modrý pondělek den dost vhodný pro bohoslužbu. K Modlitbě z oficíny s Janem Špilarem zveme od října každé pondělí v 18.00.

Mše svatá – pro ty, kteří nemohou jít do kostela, vy­sí­lá­me přímý přenos mše v úterý, čtvrtek a pátek v 18.00 a v neděli v 9.00.

Myšlenka na den – krátké zamyšlení, úvaha či fejeton pro všední i sváteční den vysíláme každý den v 5.57, 11.57 a 17.55.

Na kanapi – půl hodiny zpěvu bez doprovodu hudebních nástrojů přináší A cappella na kanapi (první a třetí neděle v měsíci v 16.30). Každou druhou, čtvrtou, příp. pátou neděli v měsíci vám od 16.30 nabízíme Synkopy na kanapi, tedy půlhodinu kvalitního domácího nebo zahraničního jazzu.

Na stole je téma – Na stole je téma…společenské, kulturní, náboženské… a třeba i politické. Každopádně aktuální. Hodinové rozhovory každé všední dopoledne v 9.00 a po půlnoci.

Nedělní a sváteční pohádka delší klasické i moderní příběhy a pohádky v neděli a ve svátky ve 14.00.

Noční bdění – krátce po půlnoci ze soboty na neděli můžete na Proglasu poslouchat půlhodinu jazzu, blues nebo world music. Hrajeme vždy z jednoho aktuálního alba.

Oktáva – týdeník o klasické hudbě – koncerty ze studia a rozhovory s interprety, pozvánky na koncerty a festivaly, informace o nových nahrávkách, zajímavé postřehy o dějinách hudby a interpretaci, každý pátek v 16.00.

Písničky z archivu – české nebo slovenské hity i rarity staré patnáct, padesát i devadesát let každou neděli v 16.00.

Pěna dní – poetický měsíčník představuje převážně soudobou, ale i klasickou poezii každou první neděli v měsíci od 13.30.

Pozvánky – na zajímavé kulturní, náboženské či vzdělávací akce zveme každý všední den od 7.15 a v sobotu od 9.00.

Proglaso – biblický soutěžní kvíz pro děti vysíláme každou neděli od 11.00.

Průvodce modlitbou – ohlédnutí za dnem podle starobylé praxe svatého Ignáce z Loyoly. Připravuje Klára Maliňáková, SDJ. Poslouchejte každou neděli od 18.00.

Radioreport (Z regionálních studií) – cyklus reportáží a rozhovorů různých autorů a z různých koutů země, ba snad i světa. Co se děje a proč? Jaký to má význam? Co si s tím počít? Dozvíte se více a snad i hlouběji o všednodenních večerech od pondělí do čtvrtka od 20.15 a od úterka do pátku ve 22.00.

Radio Vatikán – relace slovenské redakce vysíláme v pondělí, úterý, čtvrtek a pátek ve 20.45. Od české redakce přebíráme Katechezi papeže ve středu 20.45, Komentář Radia Vatikán v sobotu ve 20.45 a Nedělní promluvu papeže v neděli v 18.00. Reprízy naladíte ve všední den v 5.40 a o víkendu v 7.00.

Rádio 7 (TWR) – pořady našich spolupracovníků z evangelikálních církví najdete ve vysílání v průběhu celého týdne. Od pondělí do pátku vysíláme v 10.15 čtvrthodinové programy. Stopy – svědectví lidí o jejich cestě k Bohu (pondělí), Tichá pošta – fejetonová zamyšlení Lídy Hojkové (úterý), Klika – zamyšlení o uskutečňování biblického učení v–každodenním životě (středa), Nejen chlebem – autorská zamyšlení Jaroslava Plevy (čtvrtek), Uši k duši – setkání s psychologem Markem Macákem spojuje pohled praktického života víry, psychologie a teologie (pátek). Na sobotní frekvenci Proglasu (sobota 8.00) – hodinový pořad s hostem, který se hlouběji dotýká nejčastěji biblických témat. Vysílá se živě, s možností telefonických kontaktů. Archivní pořad Studna slova (neděle 7.45) přináší rozbor biblických textů v podání Jiřího Hurty.

Ranní zíváček – písničky a soutěže pro školáky k příjemnému vstávání (pondělí – pátek 6.45 mimo sváteční dny a prázdniny).

Rozhlasové městečko – soutěžní pořad pro náctileté a starší (tedy věkovou kategorii 11 až 120 let). Jak pořad funguje, jak taková návštěva Městečka probíhá, jaká zákoutí zde můžete navštívit, nebudeme z praktických důvodů raději vypisovat. Vřele doporučujeme sednout na kolo či do vlaku a nechat se unášet vstříc dobrodružství – každou středu v 17.10.

Rudl – pořad, který bere do hry vás, posluchače, protože je to vzhledem k charakteru naší stanice věc naprosto zásadní. Jde o to, že Proglas je společné dílo tvůrců, posluchačů, přispěvatelů. Jeden bez druhého a třetího se neobejde. Inu, bavme se o něm. Bez obav, bez obalu, na rovinu. Pořad otázek a odpovědí, nápadů a konstruktivní kritiky. Rozvaha, upřímnost, dialog. Rudl. Každé pondělí v 17.10. Nebojte se ozvat.

Slyšte, lidé! – hudební týdeník Milana Tesaře. Profily interpretů, novinky z různých žánrů, tematické seriály. Vysíláme každou sobotu v 19.15 a v úterý 16.55.

Soaré – hodina plná příběhů skladatelů a interpretů všech dob, přináší i zajímavá setkání s jejich tvorbou a poslech krásné hudby. Každou čtvrtou neděli v měsíci ve 21.15.

Tóny ze scény – přinášejí české i světové opery s komentářem, ale také melodie ze slavných operet, každou sobotu ve 21.15.

Večerní zíváček – pro chvíle před usnutím vybíráme pro mladší děti kratší pohádky, pověsti i příběhy každý den v 19.00. Součástí pořadu je i modlitba.

Vzdělávací cykly – nabízíme k pos­le­chu v pátek ve 20.15 a v neděli v 10.30.

Za 5 pět – publicistických 45 minut přináší každou sobotu od 16.55 a v pondělí v 4.55 blízká setkání s výjimečnými hosty a rozhovory na relevantní a aktuální témata, která často mohou být vnímána jako morálně problematická nebo zatížená stereotypy. Pořad vychází vstříc náročnému a kritickému posluchači, čerpá přitom z kompetencí zkušené autorské dvojice jako dramaturgů a průvodců pořadem – Hany Scharffové a Petra Viziny

Za kostelem – Ite, missa est. Jděte... s Pánem Bohem. No dobře. A co dál? Za kostel se spousta z nás schovává a spousta z nás dokonce říká, že kostel je to hlavní, jediné... a stačí. Jenomže nestačí. Ježíš své učedníky neposlal do bezpečného kostela, nýbrž na hlubinu, přesněji řečeno do celého světa, kde nikdo příliš netuší, co ho čeká. Ale jak na to? V rozhovorech s inspirativními lidmi z různých koutů povětšinou křesťanského spektra se o to pokusí týdeník Za kostelem. V pátek v 17.10 a v neděli ve 20.15. Žádné téma není tabu.

Zprávy – krátké zprávy vysíláme od pondělí do pátku v 10.00, 13.00 a 15.00. Hlavní zpravodajskou relaci zařazujeme každý všední den v 17.00. O víkendu zprávy připravujeme na 15. a 18. hodinu. Informační servis doplňujeme zprávami Českého rozhlasu Plus, které přebíráme vždy ve všední dny ráno v 7.00 a v 8.00 a večer ve 20.00. 

 

Darujme.cz

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group