Mapa - hlavní redakce Brno

Hlavní redakce je v Brně na Olomoucké ulici 7, ve vnitřní budově Sedan areálu Amulle a.s.
[49°11'28.7"N 16°37'51.4"E, 49.191315, 16.630931, 5JRJ+G9 Brno]


Zobrazit místo Proglas - hlavní redakce na větší mapě
* Kliknutím na připínáček u studia se v mapě otevřou kontaktní informace včetně odkazu.

Spodní špendlík značí vstup pro pěší a od MHD, horní špendlík značí vjezd pro cestující autem.

Do rádia na nové adrese Olomoucká 7 se dostanete pěšky, MHD i autem. Od Hlavního nádraží je areál Amulle, ve kterém vedle desítek firem sídlí od ledna 2021 i Proglas, vzdálený dva kilometry východně. Bezprostředně před budovou vstupu je zastávka MHD Životského, z hlavního nádraží TRAM 8, 9 a 10.
Méně využívané budou další možnosti jako TROL 31, 33, BUS 47, 49, 77, 84, 106, 601, 602, 701, 702, 107, N89, N94, 780850 na zastávce Tržní (300 m).

Při cestě hromadnou dopravou můžete využít těchto spojů:

Tram 8, 9, 10 – z Hlavního nádraží TRAM 8 směr Mifkova, TRAM 9 směr Štefánikova čtvrť a TRAM 10 směr Geislerova. Cesta trvá šest minut, vystoupíte na třetí zastávce Životského.
Na vrátnici se zapíšete a směrovkami dojdete 200 m areálem do budovy Sedan, schodištěm č. 1 vyjdete nebo vyjedete do 3NP.
Po odchodu z rádia nasednete na kteroukoli tramvaj, na Hl. nádraží jedou všechny.

Na-O7-MHZ-z-hl-n

 

Trol 31, 33 je vhodnější pro cestu z Proglasu na hlavní nádraží – zastávka trolejbusů je těsně za železničním mostem. Směr Hlavní nádraží (od středu města k nám jede trolejbus ulicí Tržní, zastávka 300 m)

Kdo by ještě zabloudil pěšmo na Barvičovu 85, nevěšte hlavu, sestupte na TRAM 4 ke svatému Augustinovi nebo na TROL 35, 39 (blíž, ale nejezdí tak často) na Komenského náměstí a pak na TRAM4 a jeďte na Hlavní nádraží, přestupte na TRAM 8, 9, 10 a vystupte na Životského. Celá trasa i s přestupem trvá asi 23 minut.

Pojedete-li autem, může vám být užitečný popis:

Do navigace je nejlepší zadat Neklanova, Brno. Na vrátnici u závory okénkem spolujezdce zavoláte: Jedu do Proglasu! (Služebně!), opíší si číslo a zvednou závoru. Dáte se ostře doleva po kostkách, pomalu, 100 metrů, před vámi velká přestavěná hala se střechou tvaru zubů pily. Nazývá se Sedan. Jeďte podél. Přímo před slavnostním vchodem je jedno místo Radio Proglas - pro hosty. Dále: V zadnější části je kolmo k budově 10 parkovacích míst Proglasu, označeno dopravní značkou s logem. Velkým vstupem s velkorysou halou s palmami projdete k nejzadnějšímu schodišti s výtahem, vyjdete dvě patra do 2NP - a už vás vítáme. Na mnoha místech jsou cedulky, směrovky. Teď tedy k možnostem:

Ze západu (od Prahy, z Vysočiny…)

Na-O7-ze-západuZ dálnice D1 máte tři možnosti, doporučujeme volit podle dopravní situace, kterou dobře zná například navigace Waze nebo mapy.cz nebo Google maps.

1. Sjeďte na EXITu 190kmD1, z Pisáreckého tunelu sjeďte první rampou doprava na velký městský okruh VMO, tedy pokračujte ulicí Bauerova, Poříčí, Opuštěná, Zvonařka, Hladíkova, a za mostem přes Svitavu na světelné křižovatce odbočte doleva do krátké ulice Tržní; hned se dejte doprava na Olomouckou, pak před železničním mostem doleva na Životského, kolem zastávek pěší vrátnice Amulle. Na jejím konci uvidíte penzion U Holubů. Odbočte na tramvajových kolejích opatrně doleva a nevjíždějte do brány před vámi, ale dejte se hned doprava do krátké uličky Neklanova, na jejímž konci je závora s vrátnicí.
12 minut, 10 km.

2. Sjeďte na EXITu 194kmD1 na Vídeňskou, pokračujte po široké Heršpické, na mostu přes Svratku odbočte doprava na velký městský okruh. Pak vše jako v 1.
11 minut, 11 km.

3. Sjeďte na EXITu 196kmD1 (komárovský čtyřlístek) a jeďte po Hněvkovského, na Dornychu odbočte doprava na velký městský okruh Zvonařku a dále jako v bodě 1. 11 minut, 11 km. Tato varianta je nejlepší též pro příjezd po D2 od Bratislavy.
13 minut, 12,8 km.

Z jihu (od Mikulova, Znojma…):

Na-O7-z-jihozápadu     Doporučujeme variantu 2. Přijíždíte po Vídeňské…

 

 

 

 

Z jihovýchodu (od Břeclavi, z Bratislavy…):

     DNa-O7-z-jihuoporučujeme variantu 3. Přijíždíte po D2, volíte Centrum, Komárov

 

 

 

 

Z východu (od Slavkova, Olomouce, Ostravy…)

Na-O7-z-východu4. Od východu je přístupnost nejlepší: Za Rohlenkou sjedete na EXITu 203kmD1 a po Ostravské čtyřproudovce přijedete až na světelnou křižovatku, kterou začíná Olomoucká. Za ní odbočíte po 200 metrech pozor! velmi nenápadným odbočením (byť tam vedou i troleje pro trolejbus) těsně před železničním mostem na Olomouckou (hlavní tah se mění v Hladíkovu) a za mostem odbočíte doprava na Životského. „Poslední míle“ jako v 1.
11 minut, 13,8 km.

Ze severu (od Svitav…)

Na-O7-ze-severuMáte v podstatě dvě možnosti.

5. Využijete Velký městský okruh směr Olomouc, tedy Sportovní, Porgesova, Provazníkova, Svatoplukova, Gajdošova, Otakara Ševčíka, a na křižovatce za kostelem svatých Cyrila a Metoděje odbočíte do ulice Táborská po ní až na konec, kde na ni navazuje už cílová kratičká ulice Neklanova.
10 minut, 8,3 km.

6. Po Sportovní pokračujete Pionýrská, Lidická, Koliště nebo Drobného, Příkop, Koliště – po malém městském okruhu pojedete až na křižovatku s viaduktem u Hlavního nádraží, odbočíte na Křenovou, na niž navazuje Olomoucká a dál už jako v 1.
11 minut, 7,7 km.

Vzhledem k častým zácpám v oblasti židenických kasáren, chystané stavbě VMO Tomkovo náměstí a trvale ucpanému MMO asi tak: Pán Bůh s vámi.

S odjezdem domů je to takto:
pro směr Praha, Bratislava lze využít s velkou opatrností průjezd přes benzinku MOL Olomoucká s napojením výjezdem do Hladíkovy, nebo bezpečněji jet až na křižovatku Křenová - Masná, odbočit doleva na Masnou a Zvonařkou se napojit na VMO směr západ/jih.
Pozor: Leden 2020: Při cestě k 196kmD1 ze Zvonařky nelze kvůli stavebním pracím odbočit na jih do Dornychu; je nutné jet Masnou tak, že přetnete Zvonařku a po Kalové se napojíte na Dornych a doleva na Svatopetrskou a pak už uhánět směr D1, D2 na všechny směry.

Pro směr Mikulov, Znojmo, Vídeň najeďte na VMO jako pro směr Praha, Bratislava, a za viaduktem odbočte doleva na Heršpickou a hurá na jih!  

Pro směr Olomouc, Ostrava, Hradiště je žel nezbytné udělat trojúhelník Olomoucká a Křenová - Masná – Hladíkova, nebo
z Amulle vyjet směr Táborská – doprava na Otakara Ševčíka, a na visuté křižovatce odbočit doleva na výpadovku Ostravská.

Šťastnou cestu, těšíme se na vás!

Vytvořil oMH, aktualizace 5. 8. 2022 (KK)

Darujme.cz

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group