Studio Vojtěch – Hradec Králové

 

Kontakt

Studio Vojtěch
Nové Adalbertinum
Velké nám. 32/40, 500 03 Hradec Králové
tel: 511 118 889, 495 063 423
mobil: 739 038 720
vojtech@proglas.cz

Činnost studia

Od získání vlastních nových prostor se činnost neustále rozšiřuje. Studio získává informace a náměty pro vysílání z území královéhradecké diecéze římskokatolické církve - tedy z Královéhradeckého a Pardubického kraje, a také z částí krajů Vysočina (Havlíčkův Brod, Humpolec, Polná), Středočeského (Kutná Hora, Poděbrady, Čáslav) a Libereckého (Jilemnice). Studio mediálně spolupracuje s nejrůznějšími institucemi, organizacemi i jednotlivci, kteří pracují především v oblasti kulturní, náboženské či sociální a jejichž činnost je obohacující i inspirující pro nás ostatní.

Kromě příspěvků do zpravodajských bloků Radia Proglas zpracovává studio také vlastní regionální pořady, které jsou vysílány každý měsíc, vždy čtvrté úterý v měsíci ve 22.00h.

Na pondělky, středy a pátky zpracovává studio pro posluchače pozvánky na zajímavé akce v diecézi. Každou první neděli v měsíci v 18.00h vysílá živě „Modlitbu rodin“, každý lichý týden ve čtvrtek vysílá v přímém přenosu v pravé poledne modlitbu „Anděl Páně“. Plánuje se i živé vysílání modlitby růžence. Kromě toho přispívá studio svými pořady i do jiných cyklů – např. „Dotýkání světla“, „Oktáva“, „Jak se vám líbí“, "Vítejte, senioři!" a podobně. V roce 2014 připravuje studio k tomuto jubilejnímu roku 350. let existence královéhradecké diecéze 12-ti dílný cyklus pořadů s názvem „Královéhradecká diecéze v proměnách času“.

Přímo ve studiu Vojtěch si můžete také zakoupit různé předměty, např. hodnotná CD se vzdělávacími cykly za výhodné ceny, USB flash s nahranými vzdělávacími cykly, propagační předměty, apod. Dále půjčujeme i prodáváme digitální rádia DAB pro příjem digitálního vysílání a poskytujeme veškeré poradenství v této oblasti všem zájemcům o lepší příjem našeho rádia.

Historie

Královéhradecké studio Vojtěch začalo fungovat na podzim roku 1999. Ve studiu od jeho vzniku působil Petr Polehla, v roce 2006 jej na malou část úvazku nahradil Vojtěch Macek, biskupský sekretář v Hradci Králové. V roce 2007 se k němu přidal P. Tomáš Rastislav Höger OPraem., kaplan v Havlíčkově Brodě a excurrendo administrátor farností Pohled a Šlapanov. Vojtěch Macek se věnoval hlavně zprávám, pozvánkám a myšlenkám na den, Tomáš Höger měl na starosti především výrobu regionálních pořadů.

Od srpna 2012 převzal činnost studia Vojtěch za oba původní kolegy Martin Weisbauer, který má nyní na starosti pokračovat ve všech uvedených činnostech. Od ledna roku 2013 má studio Vojtěch nově vybudovaný prostor v přízemí budovy Nového Adalbertina v jižním traktu v místnosti č. 23 na Velkém náměstí v Hradci Králové a pracuje s plnohodnotným technickým vybavením. Studio Vojtěch vlastní facebookové stránky pro lepší interakci s posluchači (viz kontakt). Naleznete zde i informace, které se již nevešly do vysílání.

Budete-li hledat cestu k nám, nabízíme vám mapu.