DVB-T/T2 – pozemní digitální příjem Proglasu

 

Aktuální pokrytí v DVB-T

Aktuální pokrytí

Kromě příjmu ze satelitu a přes internet, lze Proglas digitálně přijímat i pozemně. Digitální pozemní televizní vysílání DVBT2 (digital video broadcasting terrestrial) je jedna z technologií, která nahradila analogové televizní vysílání. Hlavní změnou je, že v jednom televizním kanálu, který obsahoval pouze jeden analogový televizní program, je možno digitálně přenášet několik televizních a rozhlasových programů.

Narozdíl od DVB-S (digitální vysílání ze satelitu) není potřeba mít pro příjem signálu parabolu. V místech s dobrým signálem (blízko vysílače) postačí i malá pokojová anténka, ve větší vzdálenosti je nutná venkovní anténa nebo dokonce anténa se zesilovačem.

Radio Proglas se o nové technologie vysílání aktivně zajímá a již od roku 2000 vysílá v systému DVBT (DVBT2) pro Prahu a okolí. Tehdy se jednalo o experimentální vysílání. To se od půli června 2008 změnilo na vysílání řádné a postupně přibyly další vysílače a nově pokrytá území. Jedná se o vysílání v multiplexu 3, jehož provozovatelem je společnost CDG. Pro příjem stačí jakýkoliv DVB-T přijímač - jejich cena začíná na 500 Kč. Existují také o něco dražší kombinované přijímače, které umožňují přijímat jak digitální pozemní, tak i satelitní vysílání.

Od září 2018 vysílá Proglas také pomocí systému DVBT2, na který se postupně přechází ze stávajícího systému DVB-T. Je součástí přechodového multiplexu 12, který provozují České Radiokomunikace. Cena DVB-T2 přijímačů začíná na 600 Kč.

 

Formát zvukového signálu:

DVB-T   = 64kbps, mono, MPEG Audio Layer 2
DVB-T2 = 48kbps, mono, AAC+

Zde se můžete podívat jak zapojit set-top box pro příjem rádia

NyníHudební siesta
Skladba: Symfonie číslo 1 c moll, opus 3 „Zlonické zvony“ (1865) - Maestoso; Autor: Dvořák Antonín; Dirigent: Davies Dennis Russell; Soubor: Filharmonie Brno
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:05Odpolední proud
14:00Hudební kompas
14:30Odpolední proud
15:00Zprávy Proglasu, počasí
15:05Odpolední proud

Darujme.cz

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group