Studio Kristián – Praha

 

Naše Studio Kristián najdete v Thákurově ulici č. 3 v Praze-Dejvicích. Posvětil ho otec biskup Jaroslav Škarvada 5. listopadu roku 1996. Ovšem předtím, než došlo k jeho založení, jsme své příspěvky natáčeli v dominikánském studiu Veritas v Husově ulici v Praze 1. Ale jak přibývali spolupracovníci a rozšiřoval se počet námi vyrobených pořadů, ukázalo se, že potřebujeme studio vlastní. Proto jsme se začali poohlížet po nějakých vhodných prostorách a přivítali jsme možnost zřídit ho v budově Arcibiskupského semináře, kde mimo jiné sídlí Česká biskupská konference a  Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy. Původně jsme měli v přízemí jednu místnost. Dnes v ní najdete Unii katolických žen. 

Toto řešení se časem ukázalo jako nevyhovující, a tak během prázdnin roku 1998 jsme naše studio přestěhovali do dvou nových místností ve druhém patře. Jedna nám sloužila jako kancelář a druhá jako studio. Ovšem to stále nebylo všechno. Vznikla TV NOE a Proglas s ní začal úzce spolupracovat. Protože vyvstala potřeba zřídit redakci sesterské televize i v Praze, znovu jsme se stěhovali. Opět o prázdninách, tentokrát roku 2006. Zpátky do přízemí, ale do čtyř propojených místností, z nichž dvě má Studio Kristián a dvě pražská redakce televize. V jedné místnosti máme dohromady režii i studio a v druhé kancelář. Každý redaktor musí být sám sobě technikem. Naše práce je tak poněkud náročnější, ale i zábavnější. V praxi to znamená, že každý sám za sebe musí vymyslet téma, natočit ho, sestříhat, vybrat hudbu, pořad smontovat a odeslat jako hotový  zvukový soubor po internetu. To vše už samozřejmě pomocí počítače. Je toho hodně, ale dá se to naučit.

V současné době pracují v našem studiu tři lidé. Jana Beránková, Pavel Smolek, a Štěpán Havlíček.

Pořady:

Naše studio připravuje každý měsíc dva 25 minutové pořady, na různá témata. Jejich premiéry si můžete naladit druhý a čtvrtý čtvrtek v měsíci od 22 hod. Dále každý poslední pátek v měsíci můžete slyšet Oktávy s různými interprety. Pravidelně každou poslední neděli v měsíci pro vás připravujeme pořad Knihovnička. Přispíváme i do dalších pořadů, ať už je to Vítejte senioři, Magdazín, Šmrnc nebo Kafemlýnek. Občas nás můžete slyšet v pořadu Jak se vám líbí. Samostatnou kapitolu tvoří zpravodajské vstupy. Nedílnou součástí vysílání jsou i Pohlednice a  reportáže Jany Beránkové. Pravidelně můžete slyšet Pozvánky od Pavla Smolka. Ze Studia Kristán slýcháváte každé úterní poledne modlitbu Anděl Páně. Úplnou novinkou je pravidelné vysílání magazínu Živě z Prahy  a to každý pátek od 9.30 hodin.

Kamera:

Díky daru Likvidace lepry máme k dispozici také kameru a tak o některých událostech v církvi můžeme informovat také pomocí videa. Za kamerou se setkáte především s naším kolegou Štěpánem Havlíčkem. Malou ukázku naší práce naleznete třeba v tomto článku.

Zajímavosti:

Nejprve bychom vám chtěli poděkovat za váš zájem o naše studio. Jak už víte, využíváme nyní pro svou práci dvě místnosti. Abyste si udělali představu o tom, jak to u nás původně vypadalo, můžete se podívat na tento plánek. Ano, opravdu se nám všechno vešlo do jedné místnosti. Vlevo byla kancelář, vpravo studio. Místnost rozděloval závěs. Po přestěhování jsme neudělali nic jiného, než že jsme tyto dvě části rozdělili do dvou místností.

Kontakt:

Thákurova 3, 160 00 Praha
tel.: 220 181 319
kristian@proglas.cz

Protože často natáčíme mimo studio, budeme rádi, když si případnou návštěvu předem telefonicky domluvíte.

Jsme také na sociálních sítích. Od ledna 2015 nás můžete sledovat také na Facebooku.

Fotogalerie:

Také bychom vám chtěli nabídnout několik fotografií z naší kanceláře a studia i z prostor TV NOE. Můžete si stáhnout i krátký videozáznam (video AVI)krátký videozáznam.