Studio Hedvika – Ostrava

Studiu Hedvika poskytuje prostor k činnosti už od září roku 1997 společnost Telepace. V budově na Kostelním náměstí v Ostravě má Proglas k dispozici jednu místnost, ve které se nachází redakce i studio. Po celou dobu existence probíhá mezi zaměstnanci Proglasu, Telepace i Televize Noe  velice úzká spolupráce - za což všem srdečně děkujeme. 

Podobně jako ostatní regionální studia i to naše přináší posluchačům krátké zprávy z ostravsko-opavské diecéze, pozvánky na rozmanité kulturní akce a dvakrát do měsíce tematicky různorodé půlhodinové pořady. V archivu na webových stránkách Proglasu si je můžete kdykoliv znovu poslechnout. Naleznete je ve složce studio Hedvika


V živém vysílání ze studia Hedvika se můžete připojit každou 3. neděli v měsíci  k Modlitbě rodin. Jednou za 2 měsíce vysíláme živě Noční linku, která bývá koncipována buď jako právnická poradna s P. ThDr. Liborem Botkem Th.D, nebo jako běžný kontaktní pořad. Každé pondělí se můžete nejen s námi, ale také s pracovníky Telepace a Tv Noe pomodlit v pravé poledne Anděl Páně. V postní době vysíláme živě pobožnosti Křížové cesty, během letních prázdnin pak modlitbu Svatého růžence. Přispíváme i do publicistického pořadu Všimli jsme si. Samozřejmostí jsou Myšlenky na den a krátké zprávičky pro děti a o dětech v ranních Zíváčcích.

Novinkou v činnosti studia Hedvika je i živé vysílání nedělního biblického kvízu pro děti - Proglasa. Spolumoderátory pořadu bývají děti - vítězové nebo finalisté dlouhodobé soutěže.

V neposlední řadě se podílíme i na tvorbě vzdělávacích pořadů. Z naší "dílny" pochází například i 36 dílný cyklus o kanonickém právu.Vedoucím studia Hedvika je od roku 2007 redaktor Antonín Žolnerčík. Technikem a redaktorem na dohodu o práci je Marek Pospíšil který zároveň pracuje pro Televizi Noe jako kameraman, technik zvuku, střihač, řidič a vedoucí přenosového vozu.

Práci v ostravském studiu, svěřeném do ochrany patronky diecéze, svaté Hedviky slezské, vykonáváme za peníze od vás, dárců Proglasu, a to s nadšením, pro větší čest a slávu Boží. A děkujeme našim manželkám a dětem za pochopení a podporu... zvláště když naše pracovní doba občas "nezná mezí"...

V září 2018 uplynulo již 21 let od zahájení činnosti studia.Sídlíme v centru města v bezprostřední blízkosti ostravského biskupství u kostela sv. Václava.

V naší redakci si můžete také vypůjčit k vyzkoušení DAB rádio. K prodeji nabízíme CD i USB se vzdělávacími pořady. Tyto jsou k dostání i v e-shopu na webových stránkách Proglasu.

Pokud nás chcete osobně navštívit, raději se ozvěte předem a schůzku s námi si dohodněte. Často totiž natáčíme "v terénu" - ať už pořady či příspěvky pro zpravodajskou redakci.

 

Kontakt:

Radio Proglas
Studio Hedvika
Kostelní náměstí 2
702 00 Ostrava 1

VOIP telefon do redakce: 511 118 887
E-mail: hedvika@proglas.cz

 

Aktualizace:  červenec 2019

NyníJitro s dechovkou
Písnička: Já hledám lásku svou; Sóla: Hegner Karel, Šumpíková Hana; Soubor: Frajárka Slávka Smišovského; CD: 70 růží Slávka Smišovského
05:00Ranní magazín
05:15Dnešek v kalendáři
05:27Myšlenka na den
05:30Písně
05:35Očekávané události
05:45Radio Vatikán

Partneři

Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.czn

Regiony

Regiony

Akce Proglasu v roce 2019

Zde se můžete podívat, kam se Proglas v tomto roce chystá a co ho čeká.

POMOZTE DOPLATIT Svatomartinské varhany v Třebíči

Trebic varhany

Splacení už funkčních nových varhan můžete podpořit koupí
adopčního certifikátu