Svátek

Zobrazit všechny svátky

Svátek slaví sv. Vavřinec z Brindisi

Svatý Vavřinec se narodil v Brindisi roku 1559 v rodině benátského kupce; jeho rodné jméno bylo Giulio Cesare Russo. Studoval v benátkách na Koleji sv. Marka a roku 1575 vstoupil do kapucínského řádu. V něm také přijal jméno Lorenzo – Vavřinec. Pokračoval ve studiích na slavné Padovské univerzitě; byl vynikajícím lingvistou, hovořil plynně řadou evropských a semitských jazyků.

V letech 1594–1597 byl Vavřinec vikářem benátské provincie svého řádu, roku 1602 byl zvolen generálním vikářem řádu. Ve své službě zahájil návštěvy kapucínských klášterů celé Evropy, včetně prvního kapucínského kláštera v českých zemích, který sám založil v Praze u kostela Panny Marie Andělské roku 1599. Roku 1601 doprovázel vojáky do boje proti Turkům a jako zdroj morální a duchovní posily má podíl na vítězství v bitvě u Székesfehérváru alias Stoličného Bělehradu.

Svatý Vavřinec z Brindisi zemřel v Lisabonu 22. července 1619, přesně v den svých 60. narozenin. 8. prosince 1881 byl kanonizován, 19. března 1959 získal titul Učitel církve.Svátek slaví Vítězslav

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group