Svátek

Zobrazit všechny svátky

Svátek slaví sv. Vavřinec z Brindisi

Svatý Vavřinec se narodil v Brindisi roku 1559 v rodině benátského kupce; jeho rodné jméno bylo Giulio Cesare Russo. Studoval v benátkách na Koleji sv. Marka a roku 1575 vstoupil do kapucínského řádu. V něm také přijal jméno Lorenzo – Vavřinec. Pokračoval ve studiích na slavné Padovské univerzitě; byl vynikajícím lingvistou, hovořil plynně řadou evropských a semitských jazyků.

V letech 1594–1597 byl Vavřinec vikářem benátské provincie svého řádu, roku 1602 byl zvolen generálním vikářem řádu. Ve své službě zahájil návštěvy kapucínských klášterů celé Evropy, včetně prvního kapucínského kláštera v českých zemích, který sám založil v Praze u kostela Panny Marie Andělské roku 1599. Roku 1601 doprovázel vojáky do boje proti Turkům a jako zdroj morální a duchovní posily má podíl na vítězství v bitvě u Székesfehérváru alias Stoličného Bělehradu.

Svatý Vavřinec z Brindisi zemřel v Lisabonu 22. července 1619, přesně v den svých 60. narozenin. 8. prosince 1881 byl kanonizován, 19. března 1959 získal titul Učitel církve.Svátek slaví Vítězslav

Darujme.cz

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group