Svátek

Zobrazit všechny svátky

Svátek slaví sv. Maximin

Maximinus se narodil v Silly nedaleko Poitiers na přelomu 3. a 4. století. Byl katolickým křesťanem, což bylo v době sporů s arianismem ožehavou záležitostí. Sám se také ujal alexandrijského patriarchy Athanasia, jednoho s předních zastánců katolické ortodoxie, v době jeho vyhnanství.

V letech 341/2 se Maximinus stal biskupem ve městě Augusta Treverorum (dnešní německý Trier neboli Trevír). Krátce poté se opět stal hostitelem stále pronásledovaného Athanasia a dalších katolických biskupů, kteří byli pro svůj odpor vůči arianismu vyháněni ze svých diecézí. Maximinus sám se zasazoval za jejich práva, což i jemu přineslo vyhnanství. Zemřel 12. září roku 346 v Poitiers, kde byl biskupem jeho bratr.Svátek slaví Maxmilián

Toto jméno prý vzniklo uměle, pro svého syna je nechal vytvořit německý císař Friedrich III. Chtěl totiž, aby jeho syn měl vzory ve slavných Římanech Fabiu Maximovi a Scipiu Aemilianovi. Maxmilián I. to skutečně dotáhl daleko, neboť v letech 1493-19 vládl jako německý král a římský císař.

zdroj: Po kom se jmenujeme; LIBRI 2000,2001

Darujme.cz

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group