Svátek

Zobrazit všechny svátky

Svátek slaví sv. Julie

Julie se narodila v Kartágu v severní Africe někdy ve 3. století po Kristu. Ačkoli pocházela z dobré rodiny, byla prodána do otroctví a odvezena pryč z rodného města. Loď, na níž se plavila, ztroskotala u břehů Korsiky. Julie se zalíbila guvernérovi ostrova, který ji však nutil k tomu, aby obětovala pohanským bohům; když to učiní, prý jí dá svobodu. Julie však odpověděla: „Já jsem již svobodná, protože sloužím Ježíši Kristu, svému Pánu; proto mě nemůžete přimět, abych sloužila vašim modlám.“ Proto byla zbičována a ukřižována – jak praví legenda: „jako Bůh, kterého milovala“.

Často nám vyčítají, že křesťanství lidi zotročuje, zbavuje svobody, volnosti dělat si, co se komu zachce. Kéž bychom v takové chvíli dokázali odpovědět: Jsem svobodný právě proto, že sloužím Ježíši Kristu, svému Pánu.Svátek slaví Emil

Dnes má v občanském kalendáři svátek Emil. Toto dnes velmi rozšířené a světově oblíbené jméno nosil slavný římský rod Aemiliů. Základem je latinské přídavné jméno aemilianus, jehož význam bychom mohli přeložit jako „soutěžící“ nebo „soupeřící“. Emil si tedy rád hraje a není lehké hned tak jej porazit.

zdroj: Po kom se jmenujeme; LIBRI 2000,2001

Darujme.cz

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group