Svátek

Zobrazit všechny svátky

Svátek slaví sv. Jan I.

Jan I. byl papežem ve složité době – ocitl se mezi dvěma mlýnskými kameny, ariánskými Góty a byzantským císařem. Je paradoxní, že právě po papeži chtěli Gótové, aby se ujal jejich záležitostí na císařském dvoře. Již ne tolik překvapivé bylo, že jednání dopadlo v neprospěch ariánství. Papež Jan, který si dovolil zůstat katolíkem, byl za trest vězněn a mučen hlady v Ravenně; z vězení již nevyšel živý.

Bylo by dobré, kdybychom našli odvahu, jakou měl sv. Jan I. – dělat to, co po nás chce Bůh, nikoli to, jak si představuje křesťanství okolní svět. Kdo z nás se ještě nesetkal ze strany společnosti bez vyznání se slovy jako „ty jako křesťan musíš…“, „ty jako křesťan nesmíš…“, „vy katolíci byste měli dělat to a neplést se do onoho…“? Třeba se jednou dočkáme doby, kdy za největší odborníky na křesťanství budou považováni křesťané.Svátek slaví Nataša

Toto jméno je ruskou domáckou formou Natálie. Původně dostávaly toto jméno dívky, které se narodily o Vánocích (Christi natalia). Základem je latinské slovo natalis, jež znamená „rodný“. Později jméno zevšeobecnělo a bylo zcela lhostejno, kdy se děvče narodilo.

zdroj: Po kom se jmenujeme; LIBRI 2000,2001

Darujme.cz

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group
 
Logo ND Brno(1)