Svátek

Zobrazit všechny svátky

Svátek slaví sv. Martina

Svatá Martina žila v Římě v první polovině 3. křesťanského století a pocházela ze vznešeného římského rodu. Kusé zprávy o jejím životě kladou její umučení do doby vlády císaře Alexandra Severa, tedy do let 222–235.

Martina byla zatčena a obviněna z ilegálního náboženství (římské právo mu říkalo „superstitio malefica – zločinná pověra“) na základě veřejného vyznání víry. Byla předvedena před sochy božstev Apollona a Diany a nucena k obětem; tak měla prokázat, že nemá s křesťanstvím nic společného. Odmítla. Byla proto mučena a následně popravena stětím.

V 6. století svaté Martině zasvětil papež Honorius I. chrám v blízkosti římského Fora. Její hrob byl znovu objeven při vykopávkách, které se konaly roku 1634 na příkaz papeže Urbana VIII. Ten také jmenoval svatou Martinu patronkou Říma.Svátek slaví Robin

Toto jméno je francouzského původu, ale brzy se rozšířilo i u Germánů a v anglickém prostředí. Původně znělo Robert a znamená, že jeho nositel je „slávou ozářený“ a má „skvělou pověst“.

zdroj: Po kom se jmenujeme; LIBRI 2000,2001

NyníKomorní hudba
Skladba: Sonata a 6 "Die pauern kirchfartt genandt" - Adagio, Aria 1; Autor: Biber Heinrich Ignaz Franz von; Dirigent: Štryncl Marek; Soubor: Musica florea
02:00Dotýkání světla
02:28Písně
03:00Hrajte, kapely!
03:58Písničky přes svítáním
05:00Písně
05:27Myšlenka na den

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group