Asociace nemocničních kaplanů

Asociace nemocničních kaplanů

Lehce vánočně laděný pořad studia Vojtěch o Katolické asociaci nemocničních kaplanů a o vánocích v nemocnici si poslechněte v úterý 27. prosince 2016 ve 20:15 nebo v repríze v pondělí 2. ledna 2017 v 9:30.

 

Andělé jsou s námi stále. Ovšem ve vánočním období jsou jakoby viditelnější a lidem ještě bližší. Nedávno jsem to zažil ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové, naštěstí ne jako pacient. Těmi anděly zde jsou nemocniční kaplani. V řeckém i hebrejském významu je anděl posel. Posel mezi Bohem a lidmi, posel evangelia, což není nic jiného než dobrá zpráva – euangelion. A právě tu, a nejen ji, nemocniční kaplani lidem přinášejí.

Vzhledem k tomu, že předseda výboru Katolické asociace nemocničních kaplanů v ČR jáhen a MUDr. Michal Hrnčiarik, plicní onkolog, žije a pracuje v Hradci Králové, vypravil jsem se za ním do jeho kanceláře v královéhradecké Fakultní nemocnici, a požádal jsem ho, aby nás seznámil podrobněji s funkcí nemocničních kaplanů a s jejich poměrně mladou organizací.

Ve druhé části pořadu, která je poněkud niternější, jsem si pak povídal s dalším jáhnem a nemocničním kaplanem v Hradci Králové, Radkem Pavlistou, který slouží nejen ve zdejší Fakultní nemocnici, ale zároveň i v hradecké věznici a který nám ukáže svou službu spíše z duchovní stránky a z praxe doprovázení nemocných.


NyníKomorní hudba
Skladba: Sonáta III d moll BWV 527 pro flétnu a varhany - Adagio e dolce; Autor: Bach Johann Sebastian; Sóla: Stivín Jiří  - flétna, Uhlíř Václav - varhany
02:00Dotýkání světla
02:25Písně
03:00Hrajte, kapely!
03:58Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group