Hlásí se studio z Výstaviště, vysílá mezi pavilony F a G

Hlásí se studio z Výstaviště, vysílá mezi pavilony F a G

Na probíhající Katolické charismatické konferenci je přítomen i Proglas - v pavilonu F brněnského Výstaviště, kde se koná přednáškový program, jsou i zástupci našeho rádia nabízející informace o našem vysílání, nahrávky pořadů či upomínkové předměty. Několikrát denně se pak hlásí provizorní studio umístěné pod širým nebem.

Už úvodní vysílání během pondělní modlitby Anděl Páně ukázalo, že naše aktivity budou mít společníka, s nímž jsme nepočítali - poměrně silný vítr donutil vysílací tým nakrátko opustit myšlenky na rozhlas a přivedl ho k přízemnějším starostem, jak stánek zajistit před nečekaným odletem a jak mezipavilonní vichr udržet co nejdále od našich mikrofonů. Plný průchod dostala improvizace, díky níž se celé studio přesunulo do zadních prostor dodávky - pracoviště s dvěma notebooky a mikrofony nezabere tolik místa, takže zůstal prostor i pro dvě řady sedaček.

První vysílací hodina po 13. potvrdila, že z takového studia lze plnohodnotně šířit program. Zaznělo slovo biskupa Františka Radkovského, celebranta odpolední mše svaté, hovořili jsme také s kolegy z televize Noe a po troše přemlouvání jsme k mikrofonu pozvali i účastníky konference z Lubiny u Kopřivnice. Představili jsme také hlavního hosta Charlese Whiteheada i zaměření konference na příběh Zacheova poznání Krista a obrácení. K večernímu programu, který začíná v 18 hodin, jsme pozvali teoložku a jednu z organizátorek akce Kateřinu Lachmanovou, hovořit bude také divadelník Víťa Marčík, který v přestávkách mezi přednáškami baví děti i dospělé, a uslyšíte i reportáž z takzvané Dětské konference.

V pátek se pak studio mezi pavilony F a G brněnského Výstaviště přihlásí po 9. hodině a dále po 13. a 18. hodině, zazní i vstup do večerního zpravodajství ve 20 hodin. Těšíme se na slyšenou a s účastníky charismatické konference i na viděnou!

Prohlédněte si také několik fotografií z letošní konference.

Darujme.cz

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group