Biskup Cikrle přivítal účastníky charismatické konference v Brně

Biskup Cikrle přivítal účastníky charismatické konference v Brně

Vystoupením karmelitána, patera Vojtěcha Kodeta na téma Ježíš, Zacheus a my začne na brněnském Výstavišti přednášková část 24. ročníku Katolické charismatické konference. Slavnostní zahájení se konalo ve středu večer při večerní mši svaté v katedrále na Petrově. "Vždycky jsem rád, když tady jste. Vidím, že je to místo, kde se něco děje a kde je uprostřed Pán," řekl účastníkům biskup Vojtěch Cikrle.

Při uvítání návštěvníků konference ve svém sídelním městě se brněnský biskup obrátil také na posluchače Proglasu, který živě přenáší všechny bohoslužby provázející Katolickou charismatickou konferenci. "Díky všem, kteří se na konferenci jakýmkoli způsobem podílejí. Je hodně takových, kteří se nemohou programu osobně zúčastnit. To jsou i posluchači Radia Proglas - i vy, milí posluchači, ať jste spojeni s těmi sedmi tisíci lidmi, kteří budou na Výstavišti, ať se za ně dokážete modlit, aby to bylo skutečně místo, kde Pán ovlivňuje skrze každého z nás svět. Díky za to, nemocní a další, kteří se nemůžete zúčastnit," vzkázal biskup Cikrle našim posluchačům.

Dnešní mši bude na brněnském Výstavišti sloužit plzeňský biskup František Radkovský, přímý přenos zazní v 16.45 také na Proglasu. Předtím na Katolické charismatické konferenci vystoupí její hlavní host, Brit Charles Whitehead, osobnost charismatické obnovy. "Je to moudrý člověk, člověk církve, který má respekt ke každému, kdo dělá něco smysluplného v církvi, zdaleka ne pouze v hnutí, které je mu blízké. Je člověkem pokoje, který dovede usmiřovat velice protichůdné postoje nebo lidi různého zaměření, kteří se obtížně domlouvají, každý to myslí dobře, jak to známe v církvi ... Charles s moudrostí, nadhledem a také typickým anglickým humorem dovede hovořit o Božích věcech. Je velice dobrý vypravěč, ale nikdy nevypráví jen proto, aby pobavil, ale aby nějaký duchovní princip podtrhl svým příběhem. V každém případě se dobře poslouchá," představila hosta teoložka Kateřina Lachmanová z organizačního týmu Katolické charismatické konference. 

Darujme.cz

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group