Betlémské světlo přivezou skauti z Vídně do Brna

27. listopadu 2008 Advent Autor: Helena Horáková

Do České republiky Betlémské světlo přivezou brněnští skauti z Vídně do Brna v sobotu 13.12. Betlémské světlo přebírají brněnští  skauti od rakouských, kteří zabezpečují jeho převezení letecky přímo z Betléma. Při ekumenické bohoslužbě ve Vídni je pak předáváno skautským delegacím ze zahraničí.

Letos ho v rakouské metropoli skauti převezmou v sobotu 13.12. ve 14.00 hodin při bohoslužbě v místním evangelickém kostele a stejně jako v minulých letech ho přivezou do Brna.

Do rukou brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho bude Betlémské světlo předáno v obětním průvodu při mši  v neděli 14. 12. v 9.00 hodin v katedrále svatého Petra a Pavla.


Zájemci z Brna a okolí si je budou moci převzít před katedrálou po skončení bohoslužby do 11.00.

Další organizace šíření Betlémského světla ve farnostech a obcích již záleží na místních podmínkách. Je možné ho uchovávat na farách, obecních úřadech, ve skautských klubovnách i u dobrovolníků. Zájemci si pro ně mohou přijít sami nebo – zejména starší – mohou požádat o jeho přinesení domů.

V sobotu 20. 12. 2008 se potom rozjedou vlaky s kurýry s Betlémským světlem po celé republice. O den později bude v rámci "Vánoc na radnici" předáváno zájemcům z řad veřejnosti na brněnské radnici.

Bližší informace o Betlémském světle lze získat na internetové adrese www.betlemskesvetlo.cz
Jak uvádějí organizátoři na výše uvedené internetové adrese, neoficiální přehled vlaků  je možné nalézt na http://docs.google.com/.

Časy příjezdů a odjezdů se mohou měnit v závislosti na změně jízdního řádu ČD.

 

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group