Helena Horáková

Helena Horáková

Předsedkyně správní rady Nadačního fondu Radia Proglas.

E-mail: 3hEk1~l7VX~z8~_dWlkmb
Funkce: externista, bývalý zaměstnanec
Nick: HelHor

Narodila jsem se v Brně, ale v prvním roce života jsme se přestěhovali do Bratislavy. Základy vzdělání mám tedy ve slovenském jazyce. Od třetí třídy (s údivem, k čemu je potřeba kroužek nad písmenkem „ů"?) jsem se opět vrátila k rodnému českému jazyku.

Moc ráda jsem kreslila, milovala výtvarku a tak jsem se stala projektantkou. Toužila jsem být architektkou nebo restaurátorkou, nejlépe starých obrazů a fresek. Po zkušenostech mého staršího bratra, který se snažil marně o přijetí na VŠ po tři roky, avšak vždy bez úspěchu – nebyl totiž "vhodný", protože neměl dělnický původ ani "vhodné" rodiče:), k tomu mě do SSM, ČSM apod. lákali stále marně, jsem se své představy vzdala. Bratr se stal chemikem místo veterinářem a je z toho smutný dodnes! Taková to byla doba...

Rýsovala jsem vždy nejraději ručně a hodně měkkou tužkou. Časem jsem musela svoji oblíbenou činnost předat počítači. No, uznejte, žádná tvořivost a kouzlo papíru s vůní tuhy... Stále doufám, že se jednou vrátí doba, kdy bude zákazník požadovat projekt svého domu nakreslený tužkou:). Vše se mi moc hodilo, stejně jako kompletování projektů. To první při práci s grafickými programy při výrobě Zpravodajů a Vlnění a to druhé při kompletování dokladů a žádostí.

Dnes jsem po 15. letech na zaslouženém odpočinku a s Proglasem spolupracuji externě.

Mám tři děti, které mají své rodiny a obdařili mě 7 vnoučaty! (rok 2016).                              

 

 

 

                     

Mám ráda úsměv na tváři člověka, kterého jen tak potkám, vážím si ohleduplnosti a toleranci k rozdílnému názoru, líbí se mi tyrkysová a fialová barva, sluníčko, červené růže a nejraději mlsám čokoládovou italskou směs.

Každý rok se těším na jaro, kdy příroda konečně rozkvete a opět se vrací světlo a život… je to takové nové vzkříšení a nová naděje. Miluji práci a odpočinek na své zahrádce.

Je mi dobře v blízkosti lidí, kteří jdou stejnou cestou jako já, kteří mi podají ruku, když to chci vzít bezhlavě zkratkou a tu správnou cestu života opustit, protože se mi zdá příliš namáhavá a těžká. Děkuji všem za jejich podporu a pomoc!

Proglas považuji po tvrdé době totality a po letech jeho vysílání stále za neuvěřitelný zázrak! Stejně jako to, že jsem se mohla na jeho vysílání také podílet.

Nadační fond Radia Proglas zasedání SR Nadačního fondu Radia Proglas  ostatní členy > Pavlínu Janoškovou a Jaroslava Černého. Společně rozhodujeme o příspěvcích na zajištění provozu, rozvoje a vysílání rozhlasové stanice Radio Proglas, což je posláním tohoto nadačního fondu a k tomuto účelu byl zřízen.

Statut Nadačního fondu Radia Proglas

Helena Horáková, září 2016