Helena Horáková

Helena Horáková

Předsedkyně správní rady Nadačního fondu Radia Proglas.

E-mail: 3hEk1~l7VX~z8~_dWlkmb
Funkce: externista, bývalý zaměstnanec
Nick: HelHor

Narodila jsem se v Brně, ale v prvním roce života jsme se přestěhovali do Bratislavy. Základy vzdělání mám tedy ve slovenském jazyce. Od třetí třídy (s údivem, k čemu je potřeba kroužek nad písmenkem „ů"?) jsem se opět vrátila k rodnému českému jazyku.

Moc ráda jsem kreslila, milovala výtvarku a tak jsem se stala projektantkou. Toužila jsem být architektkou nebo restaurátorkou, nejlépe starých obrazů a fresek. Po zkušenostech mého staršího bratra, který se snažil marně o přijetí na VŠ po tři roky, avšak vždy bez úspěchu – nebyl totiž "vhodný", protože neměl dělnický původ ani "vhodné" rodiče:), k tomu mě do SSM, ČSM apod. lákali stále marně, jsem se své představy vzdala. Bratr se stal chemikem místo veterinářem a je z toho smutný dodnes! Taková to byla doba...

Rýsovala jsem vždy nejraději ručně a hodně měkkou tužkou. Časem jsem musela svoji oblíbenou činnost předat počítači. No, uznejte, žádná tvořivost a kouzlo papíru s vůní tuhy... Stále doufám, že se jednou vrátí doba, kdy bude zákazník požadovat projekt svého domu nakreslený tužkou:). Vše se mi moc hodilo, stejně jako kompletování projektů. To první při práci s grafickými programy při výrobě Zpravodajů a Vlnění a to druhé při kompletování dokladů a žádostí.

Dnes jsem po šestnácti letech na zaslouženém odpočinku a s Proglasem spolupracuji externě.

Mám tři děti, které mají své rodiny a obdařili mě zatím 7 vnoučaty.                              

 

 

 

 

Helena Horáková, duben 2017

Zobrazit všechny články autora