Milan Šoba

Milan Šoba

moderátor, redaktor

Funkce: externista, bývalý zaměstnanec
Nick: MiŠ

Externí spolupracovník pořadu Rozhlasové městečko a moderátor

Pocházím ze Znojma a toto krásné historické město s nádhernou přírodou v podobě Národního parku Podyjí v jeho bezprostřední blízkosti jsem si navždy zamiloval. Kromě toho se můj patriotismus posílil díky fandění fotbalovému klubu 1.SC Znojmo FK (www.1scznojmo.cz) a hokejovému klubu Orli Znojmo (www.hcorli.cz). S druholigovým profesionálním fotbalovým klubem spolupracuji doteď - především dělám videorozhovory a twitterové přenosy zápasů FNL.

Po ZŠ Mládeže a Gymnáziu Dr. Karla Polesného ve Znojmě jsem nakonec Pedagogickou fakultu MU - učitelství matematiky a angličtiny pro střední školy. 

V březnu 1996 jsem poprvé v naladil Proglas a po absolvování civilní služby v rádiu nastoupil jako moderátor a sportovní redaktor. V roce 1999 jsme si v Blansku se svou ženou Jarmilkou udělili svátost manželství a přestěhovali se do Olomučan (asi 4 km od Blanska). Máme 4 děti - Míša (*2000) - mj. členka skupiny HeSki, Matěj (*2002), Gábinka (*2005) a Monička (*2009). Od září 2001 jsem začal učit na OA a SZdŠ Blansko oba vystudované předměty a od roku 2013 jsem ještě navíc zástupcem ředitele.

V Rozhlasovém městečku jsem cílem telefonátů se sportovní tématikou. Do Proglasu jsem opět začal dojíždět externě vypomáhat s moderováním vysílání a je to pro mě velká radost :)

Budete-li chtít, můžete mi napsat na soba@proglas.cz.

NyníTóny ze scény
Skladba: Vídeňská krev - druhé dějství - So nimm mein süsser Schatz; Autor: Strauss Johann ml.; Dirigent: Ackermann Otto; Sóla: Schwarzkopf Elizabet, Gedda Nikolaj, Köth Erika, Kunz Erich, Loose Emmy, Dönch Karl, Pernerstorfer Alois, Hannah Norbert, Štěpánek Karel - zpěv
22:30Živý růženec (slavný)
23:10Písničky k usínání
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Kolem se toč

Partneři

Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen

Regiony

Regiony

Akce Proglasu v roce 2019

Zde se můžete podívat, kam se Proglas v tomto roce chystá a co ho čeká.

POMOZTE DOPLATIT Svatomartinské varhany v Třebíči

Trebic varhany

Splacení už funkčních nových varhan můžete podpořit koupí
adopčního certifikátu