Velký pátek ve vysílání Proglasu

Velký pátek ve vysílání Proglasu

To nejzajímavější ze svátečního programu na 10. dubna 2020.

Dopoledne s Proglasem vám i na Velký pátek od 9. hodiny nabídne další rozhovory s hosty, kteří s námi budou sdílet netradiční podobu letošních Velikonoc. Zazní úvahy a zamyšlení několika osobností nad křesťanským prožíváním dnešního dne. V úvodu uslyšíme religionistu Pavla Hoška. Zavoláme i teologovi Tomáši Halíkovi. Připravili jsme pro vás i modlitbu papeže Františka, která zazněla při mimořádném požehnání Urbi et Orbi v březnu tohoto roku.

Pásmo velikonoční poezie s názvem Jarní vítr, které je výběrem z díla českého křesťanského básníka Bohuslava Reynka, uslyšíte v našem vysílání na Velký pátek krátce po jedenácté hodině.

Od Velkého pátku do neděle Božího Milosrdenství (19. 4.) probíhá Novéna k Božímu milosrdenství, která spočívá v prosté modlitbě Korunky k Božímu Milosrdenství. Připojit se k ní můžete také prostřednictvím Proglasu. Začínáme 10. dubna ve 14 hodin.

Na Velký pátek se neslouží mše svatá. V cyklu Úvod do liturgie Velikonočního třídenní se dozvíte proč. Možná vás i překvapí pohled na vnímání symbolu kříže právě v tento den.  Poslouchejte na Velký pátek v 14.45.

Velkopáteční obřady přenášíme 10. dubna od 15 hodin ze studia Proglasu, celebruje P. Martin Holík.

Velkopáteční rozjímání vám nabídne četbu dobrých zpráv o vykoupení. Redaktor Marek Chvátal vybral úryvky z evangelií vyprávějící právě o Ježíšově ukřižování. Při naslouchání si tak můžete všimnout rozdílů ve vyprávění evangelistů o Kristově vykupitelském díle a díky tomu možná najdete to nejdůležitější, co vám dnes chce Boží slovo v tento bolestný den říci. Uslyšíte 10. dubna od 18. hodiny.

Ve 22 hodin si na Velký pátek můžete poslechnout další část seriálu Bible v liturgii – tentokrát je tématem Smysl utrpení nevinného člověka.

modlitbě živého bolestného růžence se můžete připojit ve 22.30 prostřednictvím telefonu.

Kompletní program najdete zde.

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group

Akce Proglasu v roce 2020

Zde se můžete podívat, kam se Proglas v tomto roce chystá a co ho čeká.