Příjem Proglasu v DVB-T

Proglas byl devět let v experimentu zemského vysílání DVB-T pro Prahu a Střední Čechy. V souvislosti se startem původních i nových televizí šířených digitálně právě tímto (zemským) způsobem se objevila možnost šířit Proglas i v dalších městech! V červnu se začalo šířit řádné vysílání Proglasu také ve 3. síti (CDG) digitálního televizního vysílání DVB-T v Praze a NOVĚ pak v Plzni, Brně a Ostravě.

Situace je zajímavá právě proto, že si lidé již nakoupili, nakupují a budou kupovat set-top-boxy, aby o televizní vysílání nepřišli. S výjimkou Zlína bude totiž současný způsob opuštěn nejpozději do 11. 11. 2011.

Protože už se jedná o řádné vysílání, jsou ceny za šíření "cenami obvyklými". Vyvstává tu tedy po nějaké době opět otázka, která doposud za 13 let vždy dopadla kladně:

Jste vy, stávající posluchači ochotni a schopni přispět budoucím posluchačům?

Ceny jsou obdobné jako u analogového vysíláni podobného dosahu. Jedná se tedy o to získat pro každý z vysílačů Ostrava, Plzeň, Praha (zvýšení platby) po několika stovkách přátel Proglasu, přispívajících posluchačů. Brno sice nezíská o mnoho vyšší dosah, ale získá kvalitu a možnost mít all-in-one, vše v jednom, což mohou zvlášť starší posluchači přivítat. Přikládám mapky dosahů:

 lokalita vysílač kanál  pokrytí obyvatel v % v mil.   
Praha, SČ  3x K46  16,2 

 1,676

 
Plzeň  Košutka K52  2,57   266  
Ostrava  Hošťálkovice K54  7,4 

 766

 
Brno Hády K59 6,17  639  
multiplex 3        3,347  

Mapy pokrytí Muxu 3 (CDG): Praha  Praha s okolím  Plzeň   Ostrava   Brno

Připravili jsme pro vás návod jak naladit příjem Proglasu v DVB-T.

Pojďme o tom diskutovat!

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group