Nové regionální studio Proglasu uvedeno do provozu

Nové regionální studio Proglasu uvedeno do provozu
28. května 2008 Aktuality z Proglasu Autor: P.  Martin Holík

Českobudějovický sídelní biskup Jiří Paďour OFMCap. požehnal nově rekonstruované prostory v domě Školských sester Naší Paní - Notre Dame v ulici Na sadech na vnitřním městském českobudějovickém okruhu. Toto strategické, městskou dopravou, pěšky i autem dobře dostupné místo začalo dneškem plně sloužit jako místní studio Proglasu. Po Brnu, Praze, Olomouci, Ostravě, Hradci Králové, Litoměřicích se jedná o sedmé město se studiem Proglasu.

Řeklo by se, že v době dostupného a všudypřítomného internetu není třeba zřizovat pobočky takové instituce, jakou je rádio. Není tomu tak. Je pravda, že z Brna je právě prostřednictvím internetu dostupná většina informací o kulturním, církevním a dlaším dění v Jižních Čechách. Není však nad to, když může živý redaktor pozvat živého člověka do nedalekého studia k natočení pěkného rozhovoru nebo myšlenky na den. Je vynikající, když místo jedné z mnoha poledních modliteb orgaizovaných ve studiu v Brně zazní hlasy a požehnání od českobudějovických.

Vytváření společenství, reprezentace, propagace, příprava samostatných pořadů, participace na pořadech dalších, to jsou přirozené úkoly pracovníků už sedmého regionálního, dnes tedy českobudějovického studia Proglasu. Bude pracovat pod ochranou velkého Jihočecha, rodáka z Prachatic, svatého Jana Nepomuka Neumanna, biskupa Filadelfie, muže, jenž ve Spojených státech amerických založil na padesát škol a je počítán k zakladatelům moderního amerického školství. V anketě posluchačů Proglasu předčil druhého vážného kandidáta, žáka svatého Metoděje, svatého Gorazda (jeho působení vyplývá mimo jiné z názvu města Horažďovice).

Místnosti velkoryse poskytly Školské sestry de Notre Dame, naleznete je v prvním patře jednoho z domů jejich areálu. Mapku i adresu najdete na našich stránkách v menu Kontakty a info. 

Chodbička vede kolem sociálního zařízení a minikuchyňky. Jedněmi dveřmi lze vejít do redakce, vybavené dvěma počítači, internetem, telefonem, kombinovaným faxem-skenerem-kopírkou-tiskárnou a dalšími pomůckami; druhá místnost podobné velikosti (20 m2) slouží jako studio. Vybaveno je čtyřmi kvalitními mikrofony na odhlučněném stole, mixážním pultem, dalšími audiopřístroji a střihovým počítačem. K dispozivci je hudební audioarchív pro kompletaci pořadů.

Žehnání se uskutečnilo ve středu 28. května. Přítomni byli k naší radosti oba jihočeší otcové biskupové Jiří Paďour a Pavel Posád, generální vikář P. Jan Baxant, dále zástupci kraje Michal Bosák (tajemník) a Jiří Netík (člen Rady kraje), zástupce města Rudolf Vodička, školské sestry vedené představenou s. Václavou, petrin P. Vladimír Julián Veškrna, Kamarád Proglasu Jan Smutný a další "zvědaví" přátelé, mezi nimi JUDr. Karel Fořtl, ředitelka diecézní charity v ČB Michaela Čermáková; dále naši redaktoři - vedoucí studia Jan (Neumann) Petr Pospíšil a Jitka Kotalová, přátelé s kamerou, Jana Beránková z Prahy ze studia Kristián, z Brna z Proglasu nás přijelo sedm. Omluvily se sestry Nejsvětější svátosti, poskytovateleky místa pro vysílač a P. Petr Piler, farář ze Čtyř Dvorů, odkud slýcháte o pátcích krom prvního přenosy mší svatých.

Proběhlo požehnání, přípitek, pohoštění a prohlídka místností s výkladem možností, které studio nabízí. Těšíme se na samostatné pořady, příspěvky do zpráv a zpravodajství, živé vysílání polední modlitby (1x za 14 dní), modlitby večerních chval (1x měsíčně). Podepsána je pamětní listina, přítomní ji obdrželi každý na památku v malém provedení.

Zvláštní poděkování patří jihočeskému kraji za finanční přispění na zřízení studia této nekomerční, neziskové stanice.

Počítáme s tím, že se místo časem stane i základní buňkou jihočeské pobočky televize dobrých zpráv - Tv Noe. Jihočeskému studiu Proglasu a Jihočechům přejeme dlouhá léta!

P.S.: Nabízím snímky z žehnání, doufám, že budou doplněny snímky dalších fotografů. Krátký sestřih filmového záznamu posíláme do Noevin Tv Noe k odvysílání.

Studio Jan Neumann
u Školských sester de Notre Dame
Na Sadech 21
370 01 České Budějovice

tel, fax: 387 201 574
jan@proglas.cz, mapa

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group