Digitální rozhlas v Praze, Příbrami, Brně i Ostravě

Digitální rozhlas v Praze, Příbrami, Brně i Ostravě

K Praze, Příbrami a Brnu se přidala Ostrava, kde je od září dostupné digitální rozhlasové vysílání DAB. Pokryté území je nyní přístupné pro 30 % posluchačů ČR. Televizní digitalizace pomalu končí a rozhlasová se rozbíhá.

Většina DAB rádií umožňuje současně příjem i FM rozhlasu. Obě normy mohou pohodlně vysílat vedle sebe a výběr stanic tak může být ještě bohatší.

Od září 2011 je poslech DABu dostupný pro 30 % posluchačů ČR

Zatím jsou šířeny okruhy Českého rozhlasu: stanice Rádio Wave, ČRo Leonardo, ČRo D-dur, ČRo 3 – Vltava, ČRo Brno, ČRo Rádio Česko, ČRo2 Praha a Gama Rádio.

Proglas vysílá v klasickém DAB s 160 kbps. Ve stejné kvalitě i normě je šířen též 4. okruh Rádio Wave. Leonardo, D-dur a Region mají v DAB+ 64 kbps, Vltava 80 kbps a Česko si pro mluvené slovo vystačí s pouhými 40 kbps.

Více o rozhlasové digitalizaci a DABu naleznete na našem webu včetně nabídky přijímačů v našem e-shopu nebo e-shopu s digitálními přijímači britského výrobce Pure. Všechny nabízené modely mají českou lokalizaci – příjem L-pásma, DAB+. Všechny umí rovněž přijímat i stávající analogové vysílání. Citlivost pro DAB i FM příjem je nadprůměrná. Vyzkoušejte a uslyšíte kvalitní zvuk!

 

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group