Co říkají poslední web-ankety

Vpravo dole najdete prakticky vždy anketu; témata se obměňují v intervalu 1-3 týdnů. Jak tedy dopadají a co vypovídají?

Nejprve k anketě o možném vysílání DVB-T, určené občanům z Brněnska:

Jste pro zavedení vysílání Proglasu na Brněnsku na přechodnou dobu v systému DVB-T v souvislosti s nákupem DVB-T settopboxů?

1. Ano, uvítám tento kvalitní příjem
2. Nejsem pro, je to zbytečné, 107,5 MHz vysílač stačí

Legenda: Na určitou dobu do spuštění nových digitálních televizí bychom mohli vysílat na Brněnsku v systému digitální zemské televize, známému pod zkratkou DVB-T. Tedy způsobem, kterým šíříme signál v Praze už devátým rokem. Jde o způsob kvalitou srovnatelný s vysíláním satelitním DVB-S a kvalitnější než klasické VKV FM. Dosah je podobný jako z vysílače 107,5 MHz pro Brno a široké okolí. Výhodou by byl nerušený pro posluchače, kteří mají vysílání na VKV 107,5 MHz zarušené; dalším zajímavým momentem je přidat vám další důvod pro pořízení settopboxu - jeho prostřednictvím něm zachytí lidé z Brněnska všechny podstatné televizní stanice a také rozhlasové stanice, zejména programy Českého rozhlasu. K poslechu je samozřejmě možný televizor, ale také jakákoli reprosouprava nebo připojená hifi věž. Počet posluchačo-diváků stále narůstá, já sám takto poslouchám zejména ČRo6, jehož příjem je na středních vlnách velmi nekvalitní. Samozřejmě by takové vysílání něco stálo, nicméně cena je vstřícná. Navíc proglas usiluje tak jako tak rozšířit dosah vysílání až k definitivě celoplošného pokrytí naší země. Tedy - hlasujte! 

 

Výsledek ankety o reflexi liturgických období ve vysílání Proglasu

Odráží vysílání Proglasu liturgická období?

Ano, ale je to někdy až zbytečně přehnané
20% (86 hlasů)
Ano, vyhovuje mi to tak.
28% (120 hlasů)
Ano, ale mělo by se ještě dál vylepšovat.
35% (153 hlasů)
Vadí mi to, ve vrcholech liturg. dob raději neposlouchám.
17% (76 hlasů) 

Celkem hlasovalo 435 lidí.

Když pomineme 76 hlasů varianty nabídnuté spíše nekatolíkům nebo nevěřícím posluchačům, symetrie odpovědí se pohybuje kolem varianty Vyhovuje mi to tak (120 hlasujících). Pro další vylepšování se vyjádřilo 153 hlasujících, víceméně proti němu nebo pro "ubrání" důrazu na liturgickou dobu 86 hlasů. Znamená to, že můžeme být ještě maličko pečlivější, ale v podstatě to není špatné. Děkujeme.


 

Výsledek ankety o postu

Postní doba je pro 220 z hlasujících obdobím roku stejným jako každé jiné, pro 473 aktivní příležitostí postem očistit tělo a pro 257 aktivním zastavením a duchovní přípravou na Velikonoce.

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group