Ukončení digitálního TV vysílání K46 v Praze a okolí

Ukončení digitálního TV vysílání K46 v Praze a okolí
22. července 2010 Technické, Archiv článků Autor: P.  Martin Holík

Český telekomunikační úřad svým rozhodnutím ze dne 22. července 2007 odebral společnosti Czech Digital Group a.s. individuální oprávnění v využívání kanálu 46. Ke dni doručení tohoto rozhodnutí (tj. dnes 22.7.) je společnosti CDG nucena na tomto kanálu ukončit digitální zemské vysílání.

Z tohoto důvodu nebude možné v Praze a okolí od 24:00 dne 22. 7. sledovat vysílání Tv stanic Tv Noe a Prima (HD rozlišení).
Skutečnost, že kmitočtový kanál je součástí vysílací sitě 3, vyplývá z nařízení vlády č. 161/2008 Sb., o technickém plánu přechodu zemského analogového vysílání na zemské digitální vysílání. Rozhodnutí ČTÚ o odnětí příslušných individuálních oprávnění tak zásadně odporuje nejen zákonu, ale také uvedenému vládnímu nařízení.
Společnost Czech Digital Group a.s. se rozhodnutím ČTÚ cítí silně poškozena a podnikne proti němu veškeré potřebné právní kroky.
V Praze 22. 7. 2010. ing. Tomáš Vlček, výkonný ředitel CDG a.s.

Dovětek z Telepace:
Znamená to, že v Praze a blízkém okolí zůstane i nadále možnost přijímat Tv Noe ze satelitu Astra 3A (pozice 23,5 E) a také z televizních kabelových rozvodů a přes internet, nikoli už ovšem jako dosud v systému DVB-T. Telepace s.r.o. začne zkoumat, zda a jak by šlo případně toto rozhodnutí zvrátit. O dalším vývoji budeme informovat.

A co Proglas? Pražští posluchači Proglasu DVB-T, pozor! Přelaďte (volte automaticky naladit) své set-top boxy nebo Tv příjímače! Proglas dnes také končí na K46 a zůstane natrvalo na K59! Je možné, že jste tak mnozí učinili již před nekolika měsíci, odkdy trvá souběh vysílání.

Martin Holík 

Čtěte http://www.parabola.cz/clanky/4015/czech-digital-group-ukonci-vysilani-v-praze-na-k46/

a také http://www.digizone.cz/aktuality/czech-digital-group-prisla-o-46-kanal-pro/ i s diskuzí.

Situace je křehká už delší dobu:

http://www.digizone.cz/aktuality/spolecnosti-cdg-hrozi-ze-prijde-v-praze-o/

Co je TPP? To vysvětlí PDF prezentace PhDr. Pavla Dvořáka, CSc., předsedy Rady ČTÚ.

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group