Proglas z družice nad Severní Amerikou?

Na dva miliony antén je v USA a v Kanadě je namířených na free-to-air družici GALAXY 25 "Highlights" na 98 stupních západně, tedy nad Severní Amerikou.

Zbystřete tedy vy, kteří žijete v USA nebo Kanadě! Vy, kteří tu žijete trvale, dlouho, krátce, přechodně; vy, kteří lpíte na češtině, vy, kteří jste ji převzali od svých rodičů nebo přátel. Vy, pro které je čeština živým, denně používaným jazykem; i vy, kteří si ji rádi vylepšíte poslechem; vy, kteří dáte na trvalé hodnoty a jste  křesťané. Vy, kteří máte rádi rodnou nebo téměř rodnou zemi českou, moravskou, slezskou.

Proglas dostal výbornou nabídku od renomované společnosti přepravovat a šířit své nezměněné vysílání, a to dokonce zpožděné "až tam vstane sluníčko", vztaženo k východnímu nebo západnímu pobřeží. Nabídka zahrnuje převzetí vysílání ve špičkové kvalitě z Astry 3A, zpoždění o smluvený čas  (např. 7 hodin), dopravu optickým vláknem Atlantikem do Los Angeles, uplink a vysílání z Galaxy 25 pro paraboly o průměru cca 70 cm. Volně přijímatelných je z příslušné antény satelitu nyní 96 rozhlasů a 115 televizních programů  ve 30 jazycích.


Nabídka je za velmi slušnou cenu, i když je nad naše současné síly. Stačilo by, aby se našel denně jeden podporovatel, který by přispěl darem ve výši 15 Big Maců. V jednom roce tedy 365 přátel, podporovatelů. Pokud by se podařilo takové vysílání jistě i s podporou v Česku bydlících udržet, mohla by se následně připojit jako větší, vydatné a šťavnaté sousto také televize dobrých zpráv, televize Noe.

Pro vás, ve Státech a v Kanadě žijící nebo přechodně bydlící a pro vás domácí, kteří tam máte své syny, dcery, rodinné příslušníky, své přátele, nabízíme malou anketu. Její výsledek nám může naznačit, zda bychom se takového kroku mohli odvážit. Děkujeme za pozornost, kterou věnujete hlasování.

Už zde si můžete přečíst anketu zájmu o vysílání Proglasu z družice Galaxy 25

V USA nebo Kanadě

  • žiji, ale o Proglas nemám zájem
  • žiji, Proglas mi stačí po internetu
  • žiji, Proglas z Galaxy podpořím
  • jsem přechodně a nepodpořím
  • jsem přechodně a podpořím
  • nežiji tam a nepodpořím
  • nežiji, ale přispěl bych.

Vpravo dole na obvyklém místě pak můžete hlasovat.

V Diskusi pod článkem se prosím k věci vyjádřete, a také můžeme uvažovat o tom, jak by to vypadalo s přenosem programu Tv Noe. Ta na transfer ani při přívětivé ceně zatím pomýšlet nemůže, Proglas by mohl být zkušebním balónkem zájmu. Dobrá cena se ovšem nabízí při uzavření nejméně tříletého kontraktu. Připojuji mapku pokrytí tohoto světadílu.

 Pokrytí Severní Ameriky v dBW z družice Galaxy 25

NyníDuchovní hudba
Skladba: Le Vergini - duchovní madrigaly pro pět hlasů - Vergine, quante lagrime; Autor: Palestrina Giovanni Pierluigi da; Dirigent: Rombach Wilfried; Soubor: Ensemble officium
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Noční bdění
00:30Písně
01:00Komorní hudba

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group