Svátek

Zobrazit všechny svátky

Svátek slaví sv. Veronika Giulianiová

Veronika Giuliani se narodila 27. prosince 1660 v Mertacellu nad Metaurem u italského Urbina a při křtu následujícího dne dostala jméno Uršula. V sedmnácti letech vstoupila do kláštera klarisek v Citta di Castello, kde získala jméno „Veronika od Boží vůle“. V klášteře žila intenzivním duchovním životem, zakusila řadu mystických zážitků, které jí však přinesly i mnohá utrpení. Roku 1697 obdržela stigmata – stopy ran po Kristově umučení.

Její mystické zážitky však vzbudily mezi spolusestrami i mezi představenými velkou pozornost a na žádost abatyše byla Veronika vyšetřována Svatým officiem, jehož zvýšená pozornost trvala následujících dvacet let. Vyšetřování však dopadlo pro sestru Veroniku dobře, její zkušenosti s Bohem a její stigmata byly uznány jako autentické. O její oblibě mezi sestrami svědčí fakt, že byla čtyřikrát po sobě zvolena abatyší svého kláštera. A vedla jej dobře – podařilo se postavit nové křídlo klášterní budovy, což si vyžádal zvýšený zájem mezi uchazečkami o přijetí do řehole; stará stavba již takovému počtu novicek a sester nestačila. Veškeré prostředky získala Veronika z drobných i větších darů a nemusela se tedy zadlužit ani halířkem.

V červnu roku 1727 však byla Veronika stižena ochrnutím a za svítání 9. července zemřela v pověsti svatosti. Ještě téhož roku byl zahájen předběžný proces její beatifikace, která se konala 17. června roku 1804. 26. května 1839 pak byla Veronika Giuliani kanonizována.Svátek slaví Drahoslava

Darujme.cz

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group