Svátek

Zobrazit všechny svátky

Svátek slaví sv. Rogát a druhové

Jednou z oblastí, kde propukalo pronásledování křesťanů obvykle s velkou krutostí, byla provincie Africa Proconsularis – Prokonzulární Afrika, území dnešního Tuniska, dříve kartaginská država, kterou dobyla Římská říše v punských válkách. Přesto zde rozkvétalo křesťanství, pevná víra i značná vzdělanost – vzpomeňme jen na světce Cypriána, Augustina, Perpetuu a Felicitu a řadu dalších.

Zde také při jednom z pronásledování zahynula skupina mučedníků, jejichž svátek si dnes připomínáme. Sluší se zmínit jejich jména: Rogatus, Aresius, Lucius, Candida, Cassian, Modestus, Castulus, Bonifatius, Maximus, Rusticus, Septimus, Servus, Zoticus a Liberatus, představený mnišské komunity z lokality Capsa u Byzeceke.Svátek slaví Soňa

Soňa je ruské jméno odvozené od Sofie. Základem je řecké sofía, „moudrost“. Soničky jsou tedy ženy velmi moudré a vzdělané. Soňa (psáno též Sonja) je jménem oblíbeným v různých zemích světa. Se Soňami se setkáme v proslulých románech ruských spisovatelů 19. století, v ruských lidových písních a baladách, ale také mezi někdejšími hvězdami Hollywoodu.

zdroj: Po kom se jmenujeme; LIBRI 2000,2001

NyníDuchovní hudba
Skladba: Triosonáta č. 6 G-dur pro varhany, BWV 530 - Lento; Autor: Bach Johann Sebastian; Sóla: Sokol Ivan - varhany
09:00Mše svatá
10:00Varhanní hudba
10:30Dotýkání světla
11:00Proglaso
11:57Myšlenka na den
12:00Polední modlitba

Darujme.cz

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group