Vysílání v době pandemie

Vládní opatření v době šíření nebezpečného koronaviru přineslo i mnoho změn v Radiu Proglas týkajících se organizace samotných pracovníků i změn ve vysílání a v pravidelném programu. Vysílací schéma bylo nutné přizpůsobit aktuální situaci v celé republice.
V této mimořádné době vám na vlnách Proglasu nabízíme program reflektující současnou situaci  - oslovujeme zajímavé hosty, nabízíme podnětné rozhovory, duchovní útěchu, ale třeba i čas pro oddechnutí a úsměv. 
Jsme v tom s vám - už 25 let
Na letní tábor i za mimořádných opatření

Na letní tábor i za mimořádných opatření

26. května 2020, 14:43

Blíží se doba letních prázdnin a s nimi i dětské letní tábory. Ty se i přes nutná zdravotní omezení nakonec letos konat budou. Na co všechno si tentokrát musejí rodiče i vedoucí dát pozor, vysvětlil předseda České rady dětí a mládeže Aleš Sedláček.

Lomová: Popularita křesťanství v Číně stále roste

Lomová: Popularita křesťanství v Číně stále roste

25. května 2020, 18:24

V neděli proběhl Den modlitby za církev v Číně. V tomto dni si katolíci na celém světě, zvláště ti, kteří jsou čínského původu, projevují bratrskou solidaritu a vyjadřují starost o dění v Čínské lidové republice. O současných náboženských a společenských poměrech v této zemi jsme hovořili s přední českou sinoložkou a překladatelkou z čínštiny Olgou Lomovou.

Nečas: Vnímat klimatickou změnu jako Boží hlas

Nečas: Vnímat klimatickou změnu jako Boží hlas

25. května 2020, 17:24

Během týdne encykliky Laudato si' proběhla také Ekumenická bohoslužba za krajinu, kterou již potřinácté spolupořádala Česká křesťanská akademie. S dlouholetým předsedou její Ekologické sekce Jiřím Nečasem jsme vedle dalších témat hovořili o vývoji ve vnímání ekologických témat u českých křesťanů a klimatických změnách.

Dopoledne s Proglasem - 25. května 2020

Dopoledne s Proglasem - 25. května 2020

25. května 2020, 16:25

Jak konkrétně se změní situace na našich hranicích? Jak se v souvislosti s pandemií proměnil život v zemi, kde to všechno začalo – tedy v Číně? Otevřeme i ekologické téma a řekneme vám, jak konkrétně nová situace poznamená chod našich znovu otevřených památek.

Přenosy mší svatých zvukem/obrazem

Přenosy mší svatých zvukem/obrazem

25. května 2020, 12:10

Některé přenosy mší svatých můžete sledovat i obrazem. Bohoslužby vysíláme každý všední den a v sobotu v 18.00, v neděli v 9.00 a v 19.30.

 

Předložit starost o zubožovaný svět Bohu jako modlitbu

Předložit starost o zubožovaný svět Bohu jako modlitbu

22. května 2020, 15:56

Počínaje Janem Pavlem II. vybízejí papežové k „ekologickému obrácení“. V reakci na tyto výzvy a encykliku papeže Františka z roku 2015 vzniklo hnutí Žít Laudato si‘, jež se snaží k problémům životního prostředí a odpovědnosti za ně přistupovat křesťanským způsobem. S jeho zakladatelkou Světlou Hanke Jarošovou jsme hovořili o tom, jak tato iniciativa funguje a jak se mohou ekologicky žít právě věřící křesťané.

Gebauer: O šetrnosti firem k životnímu prostředí rozhodují spotřebitelé

Gebauer: O šetrnosti firem k životnímu prostředí rozhodují spotřebitelé

22. května 2020, 09:44

V těchto dnech si připomínáme vydání encykliky Laudato si. Velký podíl na klimatických změnách se přisuzuje nadnárodním společnostem. Investiční odborník zaměřující se na problematiku globálních firem Martin Gebauer v posledních letech vidí ve směřování některých z nich změnu. V Dopoledním vysílání Proglasu mimo jiné řekl, že spotřebitelé mohou ekologický nebo sociální dopad firmy poznat podle uhlíkové stopy.

Dopoledne s Proglasem - 21. května 2020

Dopoledne s Proglasem - 21. května 2020

21. května 2020, 13:20

Jak vypadá aktuální situace kolem onemocnění COVID-19? Zeptáme se hned v úvodu našeho pořadu. Poté se zastavíme u aktuálních statistických dat z našich silnic a bude nás zajímat, jak se za poslední týdny proměnila naše chování za volantem. Co bude dál se zachráněným jezuitským klášterem v Kolíně? Z závěru budeme mluvit s klavíristou Ivo Kahánkem.

Dopoledne s Proglasem - 20. května 2020

Dopoledne s Proglasem - 20. května 2020

20. května 2020, 14:00

Očekávané a vytoužené sluneční paprsky sebou už tradičně přinášejí také nevítané návštěvníky. Jak dokážou nepříjemně potrápit klíšťata? Také vás zavedeme do ZOO - jak se řada karanténních opatření projevila na běžném chodu v Lešné u Zlína? Zpěváka a nezdolného milovníka vážek Dana Bárty se budeme ptát na jeho vztah k přírodě.  A hned v úvodu zavítáme do Národního parku Šumava.

Pět let od vydání encykliky Laudato si

Pět let od vydání encykliky Laudato si

20. května 2020, 11:00

V červnu uplyne pět let od vydání encykliky Laudato si. ve které se papež František obrací na všechny lidi dobré vůle a vyzývá je k ekologické konverzi. Encyklice se věnujeme v pátečním vydání pořadu Dopoledne s Proglasem.

NyníDuchovní slovo
Skladba: Perfice gressus meos - Dominus firmamentum; Autor: Haydn Michael; Dirigent: Schwarz Mario; Sóla: Graf Judith - soprán; Soubor: Collegium cantorum St. Gallen
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Dopoledne s Proglasem
01:00Komorní hudba
02:00Křesťan a svět
02:25Písně

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group

Regiony

Regiony

Akce Proglasu v roce 2020

Zde se můžete podívat, kam se Proglas v tomto roce chystá a co ho čeká.