Vysílání v době pandemie

Vládní opatření v době šíření nebezpečného koronaviru přineslo i mnoho změn v Radiu Proglas týkajících se organizace samotných pracovníků i změn ve vysílání a v pravidelném programu. Vysílací schéma bylo nutné přizpůsobit aktuální situaci v celé republice.
V této mimořádné době vám na vlnách Proglasu nabízíme program reflektující současnou situaci  - oslovujeme zajímavé hosty, nabízíme podnětné rozhovory, duchovní útěchu, ale třeba i čas pro oddechnutí a úsměv. 
Jsme v tom s vám - už 25 let
Doba koronavirová: Jak s ní naložit?

Doba koronavirová: Jak s ní naložit?

5. června 2020, 17:00

O strastech i příležitostech posledních měsíců z psychologické a duchovní perspektivy dnes na Proglasu hovořila Zuzana Masopustová z Fakulty sociální studií Masarykovy univerzity a P. Jindřich Kotvrda, který se vedle pastorační služby věnuje duchovnímu a psychologickému doprovázení.

Turistika - téma Dopoledne s Proglasem

Turistika - téma Dopoledne s Proglasem

3. června 2020, 14:00

Ne pro všechny to bude platit téma středečního (3. června) Dopoledne s Proglasem doslovně. V našem pořadu dostane slovo jak Klub českých turistů, tak známý cestovatel Dan Přibáň. Představíme i neortodoxní metodu vzdělávání vysokoškolských studentů prostřednictvím několikaměsíčních poutí po západní Evropě. 

Dopoledne s Proglasem - 2. června 2020

Dopoledne s Proglasem - 2. června 2020

2. června 2020, 15:00

Dnes jsme vzpomněli na arcibiskupa Karla Otčenáška, zaměříme se na maminky v řadách zdravotníků a v závěru pořadu jsme hovořili o mateřství s herečkou a čtyřnásobnou maminkou Lenkou Vlasákovou.

Spolek Saeculum šíří myšlenky arcibiskupa Otčenáška

Spolek Saeculum šíří myšlenky arcibiskupa Otčenáška

2. června 2020, 13:20

Letos v dubnu uplynulo sto let od narození královéhradeckého biskupa a osobního arcibiskupa Karla Otčenáška, který je mimo jiné autorem myšlenky o Svatodušním spřátelování, která má za cíl spojovat všechny lidi na světě. V Hradci Králové vznikl spolek Saeculum, který propaguje jeho osobnost a pořádá akce na jeho upomínku. Dnes se koná vernisáž výstavy o jeho životě na hradeckých jižních terasách. Karel Otčenášek byl tématem vysílání Dopoledne s Proglasem. 

Plaga doufá, že se koronavirus na letošních maturitách příliš neprojeví

Plaga doufá, že se koronavirus na letošních maturitách příliš neprojeví

1. června 2020, 11:01

Českým studentům začínají maturitní zkoušky. Dnes je čekají didaktické testy, příští týden by pak měli přistupovat k ústním zkouškám. Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga (ANO) v pondělním Dopoledne s Proglasem řekl, že zkoušky zatím probíhají bez větších problémů.

Dopoledne s Proglasem - 1. června 2020

Dopoledne s Proglasem - 1. června 2020

1. června 2020, 10:13

Doslova životní chvíle nyní prožívají studenti 4. ročníků gymnázií a středních škol. Právě dnes totiž začínají maturity, více o nich prozradil ministr školství Robert Plaga. Uslyšíte také jednoho ze studentů, kterého jsme se ptali, jak konkrétně probíhala příprava na tuto zkoušku dospělosti. Přinesli jsme také ohlédnutí za dopady měnové reformy v Plzni v roce 1953 a nakonec vás čekalo jedno překvapení.

Nové výzvy pro hospicovou péči

Nové výzvy pro hospicovou péči

28. května 2020, 16:51

Nevyléčitelně nemocným dětem a dospělým v Moravskoslezském kraji slouží mobilní hospic Ondrášek, jenž sídlí v Ostravě. Jeho provoz je závislý na penězích větších i drobných dárců. "Obáváme se úbytku firemních dárců s tím, jak se firmy dostávají do potíží", uvedla jeho ředitelka Bohuslava Husovská.

Jubileum paní z Lemberka

Jubileum paní z Lemberka

28. května 2020, 15:57

800 let si letos připomínáme od předpokládaného narození svaté Zdislavy z Lemberka, jež je patronkou rodin. Kdo tato žena byla a jakou dějinnou roli ve své době sehrála? Na to a další jsme se ptali historika Petra Kubína, který je specialistou na kult svatých v českém středověku.

Začala Dobročinná aukce proti násilí

Začala Dobročinná aukce proti násilí

28. května 2020, 15:00

Na služby pro oběti domácího násilí mohou lidé dnes a zítra přispět v online aukci. Přihozením a následným koupením různých předmětů podpoří dvě neziskové organizace, které se pomoci obětem domácího násilí věnují. Patří mezi ně pražský ACORUS a hradecká NOMIA.

Ředitel Charity ČR: Lidem začínají docházet úspory

Ředitel Charity ČR: Lidem začínají docházet úspory

28. května 2020, 10:56

Dva měsíce od spuštění charitní sbírky Na vlně pomoci proti bezmoci do ní lidé přispěli téměř 4,5 milionu korun. Částka je podle ředitele Charity Česká republika Lukáše Curyla příjemným překvapením. Řekl to dnes v Dopoledni s Proglasem. Výtěžek sbírky je určený pro ty, které aktuální epidemie koronaviru dostala do finančních potíží. foto: charita.cz

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group

Akce Proglasu v roce 2020

Zde se můžete podívat, kam se Proglas v tomto roce chystá a co ho čeká.