Boží hod velikonoční na Proglasu

Boží hod velikonoční na Proglasu

Výběr z nedělního programu na 21. dubna 2019.

V další dílu Úvodu do liturgie Velikonočního třídění se dozvíte, jaký je rozdíl mezi slavením vigilie a mše během dne. Proč slavíme tzv. oktáv a jaká je jeho náplň a zda má Neděle vzkříšení významnější postavení vůči ostatním dnům v liturgickém roce. Profesor František Kunetka to prozradí přede mší svatou v neděli 21. dubna v 8.50.

Na Boží hod velikonoční 21. dubna v 9 hodin přenášíme mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích, celebruje P. Józef Szeliga.

V osmé části aktuálního vzdělávacího cyklu Ekleziologie se s doktorem Prokopem Brožem podíváme na církev jako na Boží lid. Zmíníme moudrost lidu, atributy Božího lidu nebo vztah církve a Božího království obsažený jak ve Starém tak v Novém Zákoně. Kvůli velikonočním změnám ve vysílání jej uvádíme v premiéře MIMOŘÁDNĚ na Boží hod velikonoční v neděli 21. dubna od 10.30.

V neděli 21. dubna vám ve 12 hodin nabídneme přenos Urbi et orbi s papežem Františkem přes TV Noe.

V 15 hodin se můžete připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Závěr Apokalypsy nám nabízí úžasnou vizi nového nebe, nové země a nového Jeruzaléma. Bude to místo dokonalé krásy a svobody. Jde jen o to být zapsaný v knize života. A zápis probíhá právě teď, v době, kdy je Ďábel Boží mocí spoután na symbolických 1000 let. Poslední díl cyklu Útěcha skrze Zjevení odvysíláme z důvodu velikonočních změn v programu MIMOŘÁDNĚ v neděli 21. dubna od 16.55.

Už rok je provinciálem dominikánů Lukáš Jan Fošum. Původní profesí lékař vstoupil do České dominikánské provincie Řádu bratří kazatelů v roce 2003. Dnes vyučuje na teologické fakultě. O dominikánech dnes, o výzvách před kterými stojí a především o prožívání Velikonoc budeme mluvit v pořadu Křesťan a svět na Boží hod velikonoční od 20.15.

V neděli 21. dubna bude Koncert duchovní a vážné hudby patřit tvorbě Georga Friedricha Händela. Zazní oratorium Vzkříšení našeho Pána Ježíše Krista, dvě velikonoční kantáty, které zazpívá anglická sopranistka Emma Kirkby a Concerto grosso č. 6 g moll. Poslouchejte od 21.20.

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group