Bílá sobota – Ježíš a mlčení

Bílá sobota – Ježíš a mlčení
3. dubna 2012 Velikonoce, Postní doba

Na Bílou sobotu spočinulo mrtvé tělo Ježíše z Nazaretu v hrobě. Vyplnil beze zbytku vůli Otce a odmlčel se. Ježíšovi učedníci se schovali. Je to den zvláštního "Božího odpočinku". Je to den náročného mlčení. Ztratili jsme milovanou osobu. Lidský rozum nedovoluje doufat, že se k nám vrátí.

To ticho, Ježíšovo mlčení, ale promlouvá. A není to poprvé. Krátce před smrtí, když byl odváděn v poutech, pohlédl mlčky na Petra. Petr se rozplakal. Stejně pohlédl na bohatého mladíka, který si chtěl zajistit nebe a nevěděl jak na to.

V Ježíšově životě bylo mnoho situací a okamžiků, kdy mlčel. Odcházel do samoty, aby semodlil. Velmi často po takové odmlce se událo něco velkého. Nejinak tomu bude, jakmile východ Slunce ohlásí začátek nového dne po sobotě.

O kontinuitě mezi Ježíšovým mlčením a tichem Bílé soboty hovoříme s ThLic. Romanem Czudkem právě na Bílou sobotu v 18.00 hodin.

NyníHudební zastavení
Skladba: Zerfliese, mein Herze, in Fluten der Zähren - Rozplyň se, mé srdce, v toku slz; Autor: Bach Johann Sebastian; Dirigent: Štryncl Marek; Sóla: Kožená Magdalena - zpěv; Soubor: Musica Florea
19:00Večerní zíváček
19:15Jak se vám líbí
20:00Zprávy
20:05Písně
20:15Dotýkání světla
20:45Radio Vatikán (slovenské...

Regiony

Regiony

Příjmy Proglasu

Příjmy 2026, březen, duben, den po dni.

 

Partneři

62879_1-logo-cbk-zakladni-cmyk-cz
Katolický týdeník
Tv Noe

Slyš.to
Signály.cz
Likvidace lepry
Rádio Lumen
Víra.cz
ND Brno
Československá filmová platforma s křesťanským obsahem
Mezinárodní vězeňské společenství
Orel
FOK90
JMK_logo_zkracene
Charita_Ceska-republika_RGB