Rozjímání o vykoupení V

Rozjímání o vykoupení V

Pořad v souvislostech


Rozjímání o vykoupení V.
Audioarchiv

Na závěr postní doby jsme připravil opět rozjímání nad velikonočními událostmi. K mikrofonu jsme pozvali P. Justina Dvorského OP, teoložku sr. Lucii Cincialovou a ikonopisce Martina Damiana.

P. Justin si vybral k rozjímání 14. kapitolu Janova evangelia, kde Ježíš vyzývá naše srdce, aby se nechvěla. Sice odchází, ale vrátí se pro nás. Navíc známe cestu, kam se vydává. P. Justin rozvažuje nad jednotlivými slovy evangelia a snaží se v nich najít útěchu v den, kdy se Ježíš odevzdal do našich rukou.

Sestra Lucie se pozastavuje právě nad tím, jakým způsobem se nám Ježíš vyal a kam až dovedl zajít. Pozoruje jednotlivé svědky Kristova ukřižování, přemýšlí nad jejich jednáním a snaží se představit si sebe sama na jejich místě.

Martin Damian se pokouší dívat na tichý den Bílé soboty nejprve skrze ilustrativní příběh matky, která se v tento den probouzí. Pro ni je to ale tragický den, protože na Velký pátek jí zemřel syn. Poté se Damian v úvahách přesouvá k Božímu hrobu k tiché modlitbě, aby na sebe nechal působit úzkost a beznaděj Kristových učedníků a utrpení, kterým procházela Panna Maria.

Rozjímání o vykoupení vysíláme na Zelený čtvrtek a Velký pátek ve 22.00 hodin a na Bílou sobotu v 18.00 hodin.

 

Partneři

Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.czn

Regiony

Regiony

Akce Proglasu v roce 2019

Zde se můžete podívat, kam se Proglas v tomto roce chystá a co ho čeká.

POMOZTE DOPLATIT Svatomartinské varhany v Třebíči

Trebic varhany

Splacení už funkčních nových varhan můžete podpořit koupí
adopčního certifikátu