Na dřeň

Náš tip
Datum a čas vysílání: 4. 6. 2020, 16:00
Autor: Hana Strašáková
Cyklus: Na dřeň
Název pořadu: Příběhy lidí s homosexuální orientací
Část: 1. část (díl 1/2)

Homosexualita a křesťanství. Tak trochu kontroverzní téma, které stále vyvolává spoustu otázek. Co ale dělat, když se narodíme s láskou ke stejnému pohlaví? V Bibli se přeci píše, že manželství uzavře jen muž se ženou, stejně tak to prezentuje i oficiální učení nejen katolické církve. Jenže ne vždy tomu tak ve skutečnosti je. Ne všichni jsou schopni svůj život prožít v celibátu. Proto vám ve dvou dílech věnovaným tomuto tématu nabídneme dvě odlišné cesty gayů, kteří věří v Boha. Hosty příštího dílu budou Dominik a Ondra, mladý homosexuální pár. Dnes uslyšíte příběh muže, který se rozhodl ctít učení církve a strávit celý život bez partnera. Svěřuje se, co pro něj znamená naplněný život a jak zjistil, že žít single je ta správná cesta. Bavili jsme se taky o těžkých chvílích, které kvůli své orientaci prožíval. A nebo o tom, co dělá, když se do někoho zamiluje. Nebylo lehké sehnat někoho, kdo by byl ochoten svůj příběh otevřeně vyprávět na mikrofon. Byl to strach z odsouzení, u někoho třeba i stud. I proto se náš host rozhodl, že vystoupí anonymně. Rozhovor o homosexualitě ve světě věřících, který vedla redaktorka Hana Strašáková, si poslechněte ve čtvrtek 4. června od 16 hodin, nebo potom kdykoliv v podcastech.


UPOZORNĚNÍ - vysílání pořadu je prozatím pozastaveno

Na dřeň – pořad, který jde do hloubky. Rozhovory o tom, co dělá náš život hodnotným. Jak žít naplněný život? Jak dělat ta správná rozhodnutí? Jak mít sebevědomí, ale zároveň nezapomínat na lidi kolem sebe? To a mnohá další témata budeme probírat se zajímavými hosty vždy ve čtvrtek od 16.00 (repríza v sobotu v 16.55). Týdeník je k dispozici také formou podcastů.

Premiéra: 4. 6. 2020, 16:00
Opakování: 4. 6. 2020, 16:00, 6. 6. 2020, 16:55
NyníDuchovní hudba
Skladba: Missa in Es - Agnus Dei; Autor: Vranický Antonín; Dirigent: Kühn Pavel; Sóla: Jonášová Jana - soprán, Mrázová Marie - alt, Doležal Vladimír - tenor, Novák Richard - bas; Soubor: Kühnův smíšený sbor
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál
00:05Na stole je téma
01:00Komorní hudba
02:00Tichá pošta (Rádio 7)

Darujme.cz

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group