Hlavní menu

Národní pouť v Krakově již v sobotu 28. května

Národní pouť v Krakově již v sobotu 28. května
22. května 2016 Národní pouť 2016 Autor: Jan Janoška

V sobotu 28. května 2016 se setkáme na Národní pouti v Krakově-Lagiewnikách. Očekáváme účast přibližně čtyř tisíc poutníků z České republiky.

Doposud se jich přihlásilo přes tři tisíce a mnozí ještě dorazí na místo bez předchozího přihlášení.

Pokud jste se ještě nerozhodli, neváhejte a přijeďte tuto sobotu do areálu Božího milosrdenství v Krakově-Lagiewnikách, kde v bazilice proběhne Národní pouť ve Svatém roce milosrdenství, vyhlášená Českou biskupskou konferencí.

Čeká na vás program od 9 do 16 hodin, mše svatá začíná v 10.30 h.

Bohoslužbě předchází úvodní blok věnovaný Pouti médií, která je letos výjimečně součástí Národní pouti a jinak se každoročně koná na Svatém Hostýně.

Odpoledne program pokračuje od 13.30 do 14.30 souběžně na čtyřech místech koncertem SBM (Schola brněnské mládeže), přednáškami a adorací. V 15 hodin se společně pomodlíme Korunku k Božímu milosrdenství a po Te Deum a požehnání na cestu se rozjedeme zpět do svých domovů.

Původně ještě figurovalo v programu putování do centra svatého Jana Pavla II., kde se mělo uskutečnit závěrečné požehnání. To jsme museli, žel Bohu, zrušit. Pro snadný přesun do centra se buduje most a probíhající stavební práce znemožňují průchod. Obcházení je časově náročné a pro méně pohyblivé poutníky namáhavé, proto jsme se rozhodli od putování upustit.

Během odpoledního programu nás čeká milá návštěva. Doufáme, že nás přijde pozdravit krakovský arcibiskup kardinál Stanisław Dziwisz (dlouholetý osobní sekretář svatého Jana Pavla II.), který přislíbil kratičkou promluvu k poutníkům.

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group