Pavel Smolek

Pavel Smolek

redaktor a technik studia v Praze

E-mail: %fBvV94WHiEyX-5kT-M
Funkce: redaktor/ka, regiony, technik/čka
Nick: PavSmol

Od zahájení vysílání Proglasu mám v našem pražském studiu Kristián především na starosti natáčení regionálních pořadů z pražské arcidiecéze Studio Kristián. Mým (skoro) denním chlebem jsou Pozvánky z našeho regionu. A častým chlebem je pro mně zpravodajství. Připravuji příspěvky jak do našich zpráv, tak i do ranního vysílání. Pravidelně, každý poslední pátek v měsíci připravuji hudební pořad Oktáva a každoročně v rámci propagace festivalu „Pražské jaro“ připravuji i Oktávy zaměřené na tento hudební svátek. V pořadu Živě z Prahy si pro Vás v pátek dopoledne zvu do našeho studia hosty se kterými rozmlouvám na různá témata.  Každou poslední neděli v měsíci pro vás připravuji pořad Knihovnička, a občas, dle požadavků hlavní redakce natáčím pořady jako je  Všimli jsme si, Křesťan a svět nebo Jak se vám líbí. Snažím se také, aby technika v našem studiu fungovala pokud možno bezchybně za vydatné pomoci našich techniků z Brna.

Narodil jsem se a celý život jsem prožil v Praze. K Proglasu jsem se dostal už v době, kdy se zakládal a od té doby jsem ho neopustil. Po 20 letech práce na půl úvazku jsem zde od září 2015 zaměstnán na úvazek celý. Proglas mi dal tu možnost, poznat lidi, které bych jinak nepoznal a navštívit místa, která bych možná nikdy nenavštívil. Jedním z takových vzácných lidí byl i pan Jiří Holý zakladatel a dlouholetý předseda LL-Likvidace Lepry. Od něj jsem také převzal jeho životní motto „Co se nerozvíjí umírá“. Do té doby jsem žádná životní hesla „nepraktikoval“, ale osobnost pana Holého a jeho životní motto se mi tak zalíbilo, že ho od té doby používám. A doufám milí posluchači, že Proglas pomůže a pomáhá Vám, co ho posloucháte, i nám co ho vytváříme rozvíjet se tak, že obstojíme před Boží tváří. Nyní i na věčnosti.

Zobrazit všechny články autora

NyníKomorní hudba
Skladba: Duetto číslo 2 pro housle a fagot - Largo; Autor: Paganini Nicolo; Sóla: Eret Pavel - housle, Leblois Franck - fagot
02:00Oktáva
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
05:00Písně
05:57Myšlenka na den
06:00Písně

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group