Zahájení Pražského jara

Zahájení Pražského jara

Mezinárodní hudební festival Pražské jaro 2023 tradičně zahájí 12. a 13. května Smetanova Má vlast. V Obecním domě zazní  v podání Orchestru Velšské národní opery z Cardiffu, který vystoupí spolu se svým českým šéfdirigentem Tomášem Hanusem. 

Residenčním umělcem Pražského jara a předsedou mezinárodní soutěže  se v letošním roce stal francouzský violista Antoine Tamestit. Veřejnosti se představí hned na čtyřech koncertech. V sobotu 13. května v Anežském klášteře vystoupí s dalšími šesti vynikajícími violisty - porotci soutěže Pražského jara. Ve středu 17.5. přednese spolu s Českou filharmonii novodobý koncert Alfreda Schnittkeho, v sobotu 20.5. a v neděli 21.5. nabídne pestrý program s klavíristou Cédricem Tiberghienem a s houslistkou Isabelle Faust.

Již 78. ročník mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro přinese řadu pozoruhodných koncertů, na kterých budou účinkovat přední zahraniční i české orchestry a sólisté, včetně pěvkyně Magdaleny Kožené, klavíristy Igora Levita nebo cembalisty Jeana Rondeaua. Těšit se můžete i na koncerty České filharmonie, Symfonického orchestru FOK, Pražské komorní filharmonie, Essenské filharmonie , Symfonického orchestru Bavorského rozhlasu nebo na barokní francouzský soubor Les Talens Lyriques. Tento mimořádný prestižní hudební festival slavnostně zakončí v pátek 2. 6. Česká filharmonie, Pražský filharmonický sbor a sólisté Simona Šaturová (soprán), Lucie Hillscherová (mezzosoprán), Steve Davislim (tenor) a Jan Martiník (bas) provedením Beethovenovy Symfonie č.9  s " Ódou na radost".

Darujme.cz

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group