Týden výtvarné kultury v Brně

Týden výtvarné kultury 8
20. března 2017 Aktuality z Proglasu, Šmrnc Autor: Kateřina Málek

Od pondělí 20. března se bude v Brně konat další ročník Týdne výtvarné kultury. Letos bude program poprvé obohacen také o akci pořádanou VKH Brno.

V termínu od 20. do 26. března 2017 se v Brně koná již osmý ročník Týdne výtvarné kultury. Budete moci navštívit množství výstav, vernisáží, přednášek, workshopů, galerijních animací i tvůrčích dílen. O průběhu akce vás budeme informovat v krátkých zpravodajských relacích. Nejzajímavější reportáže si pak v pořadu Šmrnc můžete poslechnout ve středu 29. března, ve 20.15.

Týden výtvarné kultury (TVK) je unikátní akcí, jejímž cílem je upozornit obyvatele i návštěvníky města Brna na kvalitní výstavní programy zdejších galerií a skrze doprovodné programy jim zprostředkovat cestu k výtvarnému umění. Podnět k popularizaci umění formou týdne dedikovaného výtvarné kultuře vzešel před osmi lety od profesora Radka Horáčka, vedoucího Katedry výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity.

„S barvou ven!“, to je název letošního ročníku, který se organizátoři budou snažit reflektovat doslovně i metaforicky. Odborná veřejnost, ale i další zájemci o bližší problematiku výtvarného umění, pak budou moci navštívit tematicky zaměřenou konferenci. Součástí Týdne výtvarné kultury je již tradičně i výtvarná soutěž pro středoškoláky, jejíž vítězové budou vyhlášeni v rámci slavnostního zahájení.

Novinkou letošního ročníku je nová spolupráce s VKH Brno, které připravilo program "O architektuře naslepo". Přijďte se podívat na promítání filmu o architektuře, které bude doplněno přednáškou o restaurování. Akce se uskuteční ve středu 22. března, ve 20.15. V prostorách galerie Studentského centra VKH Brno vás programem provede Jana Zelená a Václav Líkař.