Tříkrálová sbírka přinesla rekordní výtěžek

14. ledna 2005 Aktuality z Proglasu

<strong>Tříkrálová sbírka přinesla rekordní výtěžek </strong>Už během sčítání výtěžku letošní Tříkrálové sbírky vše nasvědčovalo skutečnosti, že částka překoná loňský rekord - 43 miliónů korun. <img alt='trikral_dikyHM.jpg' src='fileadmin/img/174/trikral_dikyHM.jpg' align='right' />Konečná suma <strong>57 475 551,70 </strong>ukazuje, že štědrost Čechů, Moravanů a Slezanů byla ještě výraznější, než se očekávalo.

Už během sčítání výtěžku letošní Tříkrálové sbírky vše nasvědčovalo skutečnosti, že částka překoná loňský rekord - 43 miliónů korun. Konečná suma 57 475 551,70 ukazuje, že štědrost Čechů, Moravanů a Slezanů byla ještě výraznější, než se očekávalo. O něco vzroste ještě o peníze, které dárci zaslali na bankovní účet Tříkrálové sbírky. Na vysokém výtěžku se podílí jistě i zvýšený počet dětských i dospělých dobrovolníků, kteří vytvořili kolednické skupiny. Charitní pracovníci se shodují také na tom, že výnos ovlivnila i stále rostoucí důvěra ve sdružení, s jehož prací se lidé mohou seznámit přímo v okolí svého bydliště.
Z vybraných peněz financuje Sdružení Česká katolická charita pomoc potřebným v tuzemsku i zahraničí - letos obzvláště lidem, které na konci prosince postihla ničivá vlna cunami v oblasti Indického oceánu.
Proglas ve svém zpravodajství důkladně sledoval průběh koledování i sčítání výtěžku. Tříkrálové sbírce se budeme věnovat i nadále - bude nás zajímat, jaké konkrétní projekty ožijí díky vybrané sumě. V našem regionálním zpravodajství (každý všední den v 7:20), zpravodajských vstupech během dne i ve večerních zprávách v 19:05 vás proto budeme informovat o stacionářích, pečovatelských či poradenských službách, chráněném bydlení a dalších formách pomoci potřebným. Tuto fázi chceme na Proglasu velmi pečlivě sledovat, abychom mohli dát posluchačům zprávu, že jejich štědrost dopadla na správné místo, a tím všechny povzbudili třeba k tomu, aby se příští rok na těchto stránkách skvěl titulek Tříkrálová sbírka 2006 opět rekordní!

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group