Svět pomáhá obětem ničivé vlny

30. prosince 2004 Aktuality z Proglasu

<strong>Závěr kalendářního roku poznamenala jedna z největších přírodních katastrof historie:</strong> Obrovská vlna, způsobená podmořským zemětřesením, zpustošila pobřeží Indonésie, Malajsie, Thajska, Indie, Srí Lanky, Malediv a zasáhla dokonce vzdálené souostroví Seychely a východoafrické Somálsko a Keňu. Konečný počet obětí bude atakovat 170 tisíc - mezi mrtvými je i řada zahraničních turistů. Na Proglasu zveme k modlitbě <strong>v pondělí, středu a pátek ve 14.57.</strong>  

Závěr kalendářního roku poznamenala jedna z největších přírodních katastrof historie: Obrovská vlna, způsobená podmořským zemětřesením, zpustošila pobřeží Indonésie, Malajsie, Thajska, Indie, Srí Lanky, Malediv a zasáhla dokonce vzdálené souostroví Seychely a východoafrické Somálsko a Keňu. Konečný počet obětí bude atakovat 170 tisíc - mezi mrtvými je i řada zahraničních turistů. Bezprostředně po tragédii se do oblasti vydali vedle místních i záchranáři celého světa. Lidé zasílají finanční příspěvky humanitárním organizacím, které se starají o lidi, kteří přišli o přístřeší a obživu - takových je podle OSN až 5 miliónů.
Také obyvatelé České republiky mají k dispozici sbírková konta České katolické charity, společnosti Člověk v tísni, organizace ADRA nebo českého výboru pro Dětský fond OSN Unicef. Svatý Otec křesťany vyzval ke štědrosti a velkorysosti i k modlitbám za zemřelé, pozůstalé i všechny, kteří v postižené oblasti pomáhají.

Na Proglasu zveme k modlitbě za oběti v pondělí, středu a pátek ve 14.57. 

Katastrofě v Indickém oceánu a jejím následkům se intenzivně věnuje i zpravodajství Proglasu. Zajímá nás, co postižení lidé nejvíce potřebují a jak jim můžeme na dálku efektivně pomoci. Hlavní relaci vysíláme ve všední dny po 19. hodině, aktuální vstupy nabízíme během celého dne. Záznamy posledních několika zpráv Proglasu nabízíme zde.

Další aktuality přináší ve svých novinkách P. Martin Holík zde.

Čísla kont:
Česká katolická charita: 369-369369369/0800 u České spořitelny v Praze (při platbě složenkou je namísto pomlčky nula!!) variabilní symboly: pro Indickou republiku 1071, pro Indonésii 1151, pro Srí Lanku 1711. Přispívat můžete i prostřednictvím dárcovských sms ve tvaru: DMS INDONESIE na číslo 87 777.

ADRA: 85558555/0300 variabilní symbol: 777; dárvovskou sms ve tvaru: DMS ASIE můžete posílat na číslo 87 777. 

Společnost Člověk v tísni vyhlašuje sbírku "SOS Srí Lanka": 991991991/0300 variabliní symbol: žádný

Maltézská pomoc, o. p. s. na pomoc Řádu maltézských rytířů thajské oblasti Khao Lak  číslo účtu:   117 700 / 0300  variabilní symbol: žádný

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group