Svědkové víry 20. století

Svědkové víry 20. století

Pořad v souvislostech


Svědkové víry 20. století
Budeme vysílat

Ekleziologie
Ekleziologie
Ekleziologie
Vysílali jsme


Ekleziologie

Ekleziologie

Ekleziologie
Audioarchiv
22. května 2018 Aktuality z Proglasu Autor: Sabina Hauserová

Od pondělí 28. května (od 16.00) zachytíte na našich vlnách premiérový cyklus, který připravujeme ve spolupráci s historikem Janem Stříbrným z České křesťanské akademie.

Během nového vzdělávacího cyklu Svědkové víry 20. století vám představíme celkem dvanáct osobností, které mapují uplynulé století z pozice kněží, řeholníků, ale i laiků a laiček. Tito lidé osvědčili svou  víru v těžkých dobách válek, nesvobody, útlaku a kdy bylo zřejmé, že je může stát život. V jednotlivých částech bude řeč o známých jménech, ale i lidech, kteří zatím zůstávají stranou pozornosti. Vždy zazní alespoň malá ukázka jejich díla a myšlenek, někdy i svědectví jiných osobností o jejich životě. Nebudou chybět ani osobního postřehy PhDr. Jana Stříbrného, který celým cyklem provází.

V prvním díle nám doktor Stříbrný představí svou práci. Poslouchejte v pondělí 28. května v 16.00, nebo reprízu v neděli 3. června v 10.30. 

Druhý díl seriálu (4. června v 16.00) bude věnován česko-židovskému spisovateli, novináři a překladateli z němčiny Alfrédu Fuchsovi, který v roce 1921 vstoupil do katolické církve a roku 1941 byl umučen nacisty. V dalších týdnech se můžete těšit například na Augustina Schuberta OSA, Jaroslava Šumšala, Adolfa Kajpra SJ nebo Jana Bulu.

Rozhovor s historikem Janem Stříbrným si můžete poslechnout zde.