Svatováclavský program na Proglasu

Svatováclavský program na Proglasu
24. září 2021 Aktuality z Proglasu Autor: Sabina Hauserová

Ve sváteční den 28. září se na Proglasu můžete těšit na mimořádnou mši svatou z kostela sv. Václava v Mikulově, speciální tematický Barvínek i pořad Svatý Václav včera a dnes.

V 8 hodin se můžete těšit na Duchovní hudbu, ve které zazní svatováclavské skladby různých autorů.

Od 9 hodin budeme přenášet mši svatou z kostela sv. Václava v Mikulově.

Sváteční svatováclavskou Hudební siesta začne krátce po poledni. V její první části zazní Svatováclavské nešpory Pavla Josefa Vejvanovského. Po střípku poezie nás čeká svatováclavský gregoriánský chorál.

Ve 14 hodin je na programu sváteční pohádka s názvem Divotvorný meč, ve které bílý kůň pomůže chudému mládenci Vojtěchovi. Pomůže mu získat srdce princezny, ale nebude to mít vůbec lehké. Čte Dušan Baur, Adriana Růžičková, Igor Dostálek, Milan Šoba a Ivana Horáková.

Od 16.00 je pro děti připraven Barvínek – tentokrát zaměřený na svatého Václava. Popovídáme si se jmenovcem, otcem Václavem Sloukem o tom, co ho spojuje se svatým Václavem. Zajímat nás bude také svatováclavská zbroj a nebude chybět zajímavá knížka.

18. hodina nabídne pořad Svatý Václav včera a dnes, který v premiéře uslyšíte o den dříve tedy v pondělí 27. září od 9.00 v pořadu Dopoledne s Proglasem. Hostem P. Jana Krbce bude historik profesor Jiří Hanuš.

Svatý_Václav_2021

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group