Svátek sv. Štěpána na vlnách Proglasu

Svátek sv. Štěpána na vlnách Proglasu
19. prosince 2018 Aktuality z Proglasu, Vánoce Autor: Sabina Hauserová

Výběr z programu 2. svátku vánočního.

Na svátek svatého Štěpána ve středu 26. prosince v 9 hodin přenášíme mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné, celebruje P. Karel Cikrle.

Speciální vydání biblického kvízu naladíte ve středu 26. prosince. Zapojte se do Svatoštěpánského Proglasa od 11. hodiny.

Příběhy z knihy Královské pohádky brněnského režiséra, herce a autora divadelních her Františka Zacharníka mají klasický rozměr rozlišování dobra a zla. Nejsou tu pohádkové rekvizity nebo postavy, spíš si příběhy všímají toho, že i královské rodiny mohou mít svá trápení a životní osudy. Ve středu se od 14 hodin se můžete těšit na příběhy O princezně Žofince a její ZOO a také o Tajemství starého Žána.

Na poetickou procházku naší stověžatou matičkou, navíc v inspirativním období adventu a Vánoc zve všechny milovníky dávných časů knížka Jiřího Zemana Hoj ty Štědrý večere aneb jak se slavily Vánoce ve Staré Praze. Jejím prostřednictvím znovu ožívají vzpomínky na dětství a mládí zajímavých a často dodnes slavných Pražanů, herců, spisovatelů a malířů. Ve speciálním vydání Folklórního okénka zazní výběr vánočních nahrávek našich předních českých souborů v čele s Choreou a Musicou Bohemicou [muzykou bohemykou], kapelou Úsměv, Malou českou muzikou Jiřího Pospíšila, pražským Špalíčkem a dalšími. Na vánoční setkání se těší autor pořadu Zdeněk Vejvoda ve středu 26. prosince v 16.55.

Podle básně Jana Skácela Vánoce dospělých se jmenuje vánoční album pražského bigbandu  Concept Art Orchestra. Mladý jazzový soubor si k natočení alba jako hosty pozval zpěváky Dana Bártu a Markétu Foukalovou. Album obsahuje jak původní skladby mladých pražských autorů, tak jazzové instrumentální úpravy několika známých koled. V pořadu Jak se vám líbí budeme hovořit s dirigentkou orchestru, skladatelkou a trumpetistkou Štěpánkou Balcarovou. Poslouchejte ve středu 26. prosince v 19.15.

Když bylo Josefovi 15 let, zemřel mu otec. Na jeho pohřbu si poprvé v životě začal klást otázky o tom, jestli je po smrti něco víc. A tak začalo jeho hledání, které nedávno skončilo křtem. Jaká byla jeho cesta ke křtu? A jak došel k tomu, že se nechá pokřtít právě u katolické církve? Poslechněte si poutavé vyprávění mladého učitele z Prahy, který tak dlouho filozofoval, až mu srdce řeklo, kudy se má vydat. Speciální vánoční pořad zazní ve středu 26. prosince ve 20.15.

Partneři

Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen

Regiony

Regiony

Akce Proglasu v roce 2019

Zde se můžete podívat, kam se Proglas v tomto roce chystá a co ho čeká.

POMOZTE DOPLATIT Svatomartinské varhany v Třebíči

Trebic varhany

Splacení už funkčních nových varhan můžete podpořit koupí
adopčního certifikátu