Svátek sv. Štěpána na vlnách Proglasu

Svátek sv. Štěpána na vlnách Proglasu
19. prosince 2018 Aktuality z Proglasu, Vánoce Autor: Sabina Hauserová

Výběr z programu 2. svátku vánočního.

Na svátek svatého Štěpána ve středu 26. prosince v 9 hodin přenášíme mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné, celebruje P. Karel Cikrle.

Speciální vydání biblického kvízu naladíte ve středu 26. prosince. Zapojte se do Svatoštěpánského Proglasa od 11. hodiny.

Příběhy z knihy Královské pohádky brněnského režiséra, herce a autora divadelních her Františka Zacharníka mají klasický rozměr rozlišování dobra a zla. Nejsou tu pohádkové rekvizity nebo postavy, spíš si příběhy všímají toho, že i královské rodiny mohou mít svá trápení a životní osudy. Ve středu se od 14 hodin se můžete těšit na příběhy O princezně Žofince a její ZOO a také o Tajemství starého Žána.

Na poetickou procházku naší stověžatou matičkou, navíc v inspirativním období adventu a Vánoc zve všechny milovníky dávných časů knížka Jiřího Zemana Hoj ty Štědrý večere aneb jak se slavily Vánoce ve Staré Praze. Jejím prostřednictvím znovu ožívají vzpomínky na dětství a mládí zajímavých a často dodnes slavných Pražanů, herců, spisovatelů a malířů. Ve speciálním vydání Folklórního okénka zazní výběr vánočních nahrávek našich předních českých souborů v čele s Choreou a Musicou Bohemicou [muzykou bohemykou], kapelou Úsměv, Malou českou muzikou Jiřího Pospíšila, pražským Špalíčkem a dalšími. Na vánoční setkání se těší autor pořadu Zdeněk Vejvoda ve středu 26. prosince v 16.55.

Podle básně Jana Skácela Vánoce dospělých se jmenuje vánoční album pražského bigbandu  Concept Art Orchestra. Mladý jazzový soubor si k natočení alba jako hosty pozval zpěváky Dana Bártu a Markétu Foukalovou. Album obsahuje jak původní skladby mladých pražských autorů, tak jazzové instrumentální úpravy několika známých koled. V pořadu Jak se vám líbí budeme hovořit s dirigentkou orchestru, skladatelkou a trumpetistkou Štěpánkou Balcarovou. Poslouchejte ve středu 26. prosince v 19.15.

Když bylo Josefovi 15 let, zemřel mu otec. Na jeho pohřbu si poprvé v životě začal klást otázky o tom, jestli je po smrti něco víc. A tak začalo jeho hledání, které nedávno skončilo křtem. Jaká byla jeho cesta ke křtu? A jak došel k tomu, že se nechá pokřtít právě u katolické církve? Poslechněte si poutavé vyprávění mladého učitele z Prahy, který tak dlouho filozofoval, až mu srdce řeklo, kudy se má vydat. Speciální vánoční pořad zazní ve středu 26. prosince ve 20.15.