Setkání rodin na Zelené Hoře

Setkání rodin na Zelené Hoře

V sobotu 1. září 2018 mohly rodiny z brněnské diecéze putovat na známé poutní místo u Žďáru nad Sázavou. My se tam vypravili také.

Brněnské Centrum pro rodinu vymyslelo pro již tradiční akci nový organizační rámec. Místo setkání u baziliky ve Žďáru vybídlo poutníky k opravdové pěší pouti z několika dosažitelných míst do cíle s dlouhou historií a neuvěřitelnou hvězdicovou stavbou. Svěží myšlenku rozjímání hemžení žďárběhem chůze (v případě malých dětí nesení či vezení) zhatil většině rodin vytvalý a neustálý déšť. Přesto se našla asi šedesátka statečných, kteří ve stanovený čas opravdu pěšky v pláštěnkách vyrazili, aby se sešli na Zelené Hoře. Koho odradilo počasí od procházky, mohl vyjet autem téměř až na místo.

Centrum pro rodinu v Brně připravilo pro děti program schovaný velice případně v ambitech, kam by se vešlo mnoho poutníků, takhle jich zřejmě bylo jen kolem dvou set. Zato plnili s chutí připravené úkoly, sbírali razítka a nálepky, dali si něco menšího na zub, dostali požehnání a pak putovali ve slavnostním průvodu nebo spíš "průvodku" z kopce dolů do žďárské bazilikyAsistent Radovan Žďár na mši svatou.

Někde mezi tím vším programem si asi stovka dětí udělala zastávku u stanoviště Radia Proglas, aby si vyrobila nový hit - originál vlastní zcela jedinečnou "Placku" (placatý odznak) s obrázkem. Kdo uměl, nakreslil si vlastní motiv nebo vybarvil předtištěný vzor, jiní dali přednost časopisům asistentka Viola Žďárs oblíbenými komiksovými hrdiny Čtyřlístku nebo z Nezbedy. Se samotnou výrobou placky pilně pomáhal náš technik Radia Proglas Vladimír Kintr, na stánku a mezi lidmi plula celá zbývající Kintrovic rodina. Děti poutnické i naše to bavilo. Putujte příště s námi. Plackovačku vezmeme sebou!

Partneři

Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.czn

Regiony

Regiony

Akce Proglasu v roce 2019

Zde se můžete podívat, kam se Proglas v tomto roce chystá a co ho čeká.

POMOZTE DOPLATIT Svatomartinské varhany v Třebíči

Trebic varhany

Splacení už funkčních nových varhan můžete podpořit koupí
adopčního certifikátu