Programové tipy na Zelený čtvrtek

Programové tipy na Zelený čtvrtek

Výběr z našeho programu na Zelený čtvrtek 9. dubna.

Dopoledne s Proglasem, mimořádný magazín těchto dnů začíná na Zelený čtvrtek v 9 hodin. Na Velikonoční triduum připravujeme jeho speciální vydání, které nám nabídne inspiraci pro netradiční prožívání letošních svátků. Nad významem Zeleného čtvrtku, při němž bylo Poslední večeří ustanoveno společenství církve, popřemýšlíme spolu se Zdeňkem Jančaříkem, salesiánem působícím v Brně-Žabovřeskách. Poté zavoláme jeho kolegovi, řediteli téže komunity Liboru Všetulovi. Připravili jsme pro vás rovněž úvahu z knihy Josefa Prokeše „Pán se stará“ v podání autora.

Velikonoce jsou časem, kdy jako křesťané jdeme v uvozovkách "do sebe" – přemýšlíme nad svými činy a také nad vztahem s Bohem. Své duchovní zážitky a přelomové okamžiky ve víře budou sdílet i redaktoři pořadu Na dřeň. Kdy zjistili, že víra není jen o pravidelném chození do kostela? Kdy je, často nečekaně, zasáhlo něco nadpřirozeného, tedy sám Bůh? Otevřené a velmi osobní povídání o duchovním životě uslyšíte na Zelený Čtvrtek 9. dubna od 16. hodiny.

Během deseti minut vysvětlí teolog František Kunetka, kdy začíná a končí Velikonoční třídenní. Přiblíží také, proč se tradičně slaví mše dopoledne s biskupy a večer jiná mše s připomínkou ustanovení poslední večeře. Poslouchejte na Zelený čtvrtek v 17.15.

Na Zelený čtvrtek 9. dubna v 17.30 přenášíme přes Českou televizi mši svatou a obřady z kostela svatého Jakuba v Brně. Celebruje P. Jan Pacner.

Trojice rozjímání o velikonočních událostech vás zavede na Zelený čtvrtek k potoku Cedron, na Velký pátek na Golgotu a o Bílé sobotě se podíváte až do podsvětí. Šéfredaktor nakladatelství Portál Martin Bedřich si všímá stručné zmínky v Janově evangeliu o Ježíšově přechodu přes potok Cedron. Tato přehlédnutelná věta mezi velikými událostmi evangelia nám ale může otevřít nový pohled na Kristovo odhodlání vydat se do rukou člověka. Poslouchejte 9. dubna od 20.15.

Ve čtvrtek 9.dubna od 22 hodin se můžete těšit na rozhovor Pavla Smolka s arcibiskupem pražským kardinálem Miloslavem Vlkem nejen o Zeleném čtvrtku.

Kompletní program je k dispozici zde.

 

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group

Akce Proglasu v roce 2020

Zde se můžete podívat, kam se Proglas v tomto roce chystá a co ho čeká.