Programové tipy na Štědrý den

Programové tipy na Štědrý den
19. prosince 2018 Aktuality z Proglasu, Vánoce Autor: Sabina Hauserová

Výběr z našeho programu 24. prosince 2018.

Od 9. hodiny dopolední vám na Štědrý den nabídneme reprízu pořadu Magdazín z roku 2009. Marie Machynková Pokorná nám v rozhovoru prozradí zajímavosti o vánočních zvycích a obyčejích.

Baladický pořad Maličkým s podtitulem Pod jedlovou větévkou je sestavený z lidové poezie a krátkých pohádek Boženy Němcové, doplněný nahrávkami, ve kterých děti povídají o svých přáních a o tom, v čem vnímají podstatu Vánoc. Naladíte jej Štědrý den, 24. prosince, v 11.00. Představí se herci Lucie Žáčková, Petra Jungmanová a Michal Bumbálek.

Příběhy z knihy Královské pohádky brněnského režiséra, herce a autora divadelních her Františka Zacharníka zazní od 24. do 26. prosince vždy ve 14.00. Mají klasický rozměr rozlišování dobra a zla. Nejsou tu pohádkové rekvizity nebo postavy, spíš si příběhy všímají toho, že i královské rodiny mohou mít svá trápení a životní osudy. V pondělí 24. prosince se od 14 hodin se můžete těšit na příběhy O nezdárném princi Albertovi a O chudém království.

Studentovu namáhavou pouť přes horský hřbet, v noci před Štědrým dnem, zachycuje povídka Karla Klostermanna Na cestě k domovu. Na Proglasu přinášíme její rozhlasovou adaptaci na Štědrý večer ve 18 hodin. Nastudoval Jiří Valůšek, herec brněnského HaDivadla.

Půlnoční mši svatou přenášíme na Štědrý den z kostela Všech svatých v Litoměřicích od půl desáté večer. Celebruje P. Józef Szeliga.