Prožíváme postní dobu  

7. února 2005 Aktuality z Proglasu

<strong>Prožíváme postní dobu, která je je čtyřicetidenní přípravou na největší křesťanské svátky v roce, na Velikonoce.</strong> V jejím průběhu prožíváme dva dny tzv. přísného postu: jsou to Popeleční středa a  Velký pátek. Přísný půst znamená zdrženlivost od masa a půst újmy v jídle. Smyslem postní doby je  obrácení, uvědomění si svých nedostatků, chyb, hříchů, touha po nápravě života a také ochota přijmout Boží odpuštění.

Postní doba je čtyřicetidenní příprava na největší křesťanské svátky v roce, na Velikonoce. V jejím průběhu prožíváme dva dny tzv. přísného postu: jsou to Popeleční středa a  Velký pátek. Přísný půst znamená zdrženlivost od masa a půst újmy v jídle. Celá postní doba má své kořeny už ve Starém zákoně, kde se vypráví příběh o putování Izraelitů z Egypta. Cesta do zaslíbené země trvá vyvolenému národu celých 40 let. Podobně i Ježíšův čtyřicetidenní pobyt v poušti, o kterém máme zmínku v Novozákonních spisech, je spojený s modlitnou a postem. Smyslem postní doby je proto obrácení, uvědomění si svých nedostatků, chyb, hříchů, touha po nápravě života a také ochota přijmout Boží odpuštění.

Vrcholem postní doby jsou Velikonoce. Také ty letošní chceme prožívat spolu s vámi. Do jejich dnů připravujeme pořady, které se zaměřují na duchovní aspekty těchto velkých svátků, na jejich tajemství. Nabídneme vám i  několik svědectví těch, kdo prožili ve svém životě zásadní obrat. A bude toho samozřejmě mnohem víc.  Z Proglasu vám přejeme sílu do postní doby!

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group