Předání cen Vládního výboru pro zdravotně postižené

8. prosince 2004 Aktuality z Proglasu

Vládní výbor pro zdravotně postižené občany v loňském roce po jedenácté uděloval <strong>ceny za publicistické práce zaměřené na problematiku handicapovaných</strong>. V kategorii rozhlasový pořad získal dvě ocenění také Proglas

Vládní výbor pro zdravotně postižené občany letos po jedenácté uděloval ceny za publicistické práce zaměřené na problematiku handicapovaných - tentokrát s podtitulem "Nic o nás bez nás”; přihlášeny tedy mohly být pouze pořady, do nichž se tělesně handicapovaní sami aktivně zapojili.

Tvůrci pořadů pak byli pozváni na slavnostní předání cen na pražský Žofín. Nejprve se vyhlašovaly výsledky kategorie televizní pořad, pak přišla na řadu kategorie "naše” - pořad rozhlasový. Hned první radost přišla v podobě třetí ceny za Magdazín "Co tě nezabije, to tě posílí” s vozíčkářem Dušanem Petřvalským. Sotva si Magda Hauserová převzala ocenění, už se Proglas mohl radovat podruhé - porota ocenila druhým místem pořad Do života - "Kapka štěstí”, který jsme natočili s Adélou, Janem a Zuzanou Šestákovými o životě se svalovou dystrofií.

Toho, že Vládní výbor pro zdravotně postižené občany ocenil Proglas hned dvakrát, si moc vážíme. Magdazín dokonce vyhrál podruhé (loni si Magda odnesla cenu za třetí místo).

A ještě bych se chtěla podělit o jednu věc. Už při samotném rozhovoru s Adélkou, Honzou a Zuzkou jsem si velmi silně uvědomila (a Magda je na tom asi stejně :o), že při osobním setkání s těmito lidmi jsem to nakonec já, kdo se od nich učí, že setkání s nimi obohacuje a vnáší chuť do života. A také, že v jejich přítomnosti najednou přestává být důležité, jestli je člověk handicapovaný nebo zdravý. Kvalita života totiž pramení z toho, jestli je člověk schopen naplnit svůj život v tom, co je mu dáno; a víc - jestli člověk dokáže hranice překračovat. A (mezi námi) - ty hranice máme úplně všichni, jen některé jsou víc vidět.

NyníPísničky před svítáním
Píseň: Last Thing On My Mind (2022); Interpret: Punch Brothers; Album: Punch Brothers: Hell On Church Street
05:00Písně
05:57Myšlenka na den
06:00Písně
06:30Dnešní evangelium
06:35Ranní chvály
06:50Duchovní slovo

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group