Pouť do Říma 13.-17. 10. 2004

3. listopadu 2004 Aktuality z Proglasu

<strong>Z naší vlasti</strong> se do Věčného města vypravila téměř stovka poutníků. První zastávkou pouti bylo Assisi. Na místech spojených se sv. Františkem a svatou Klárou, kde jsme společně slavili mši svatou jen několik metrů od hrobu sv. Františka. Paralerně s touto poutí probíhalo také setkání CERCu, společná mše byla v pátek u sv. Petra a po mši následovala audience u Sv. Otce.

Z naší vlasti se do Věčného města vypravila téměř stovka poutníků. První zastávkou pouti bylo Assisi. Na místech spojených se sv. Františkem a svatou Klárou, kde jsme společně slavili mši svatou jen několik metrů od hrobu sv. Františka. Paralerně s touto poutí probíhalo také setkání CERCu, společná mše byla v pátek u sv. Petra a po mši následovala audience u Sv. Otce.

V sále Klementina papež vyzval k věrnosti poslání hlásat Krista a evangelium pokoje prostřednictvím rozhlasu. Svatý otec mj. řekl: "Od Atlantiku až po Ural se angažujete, abyste u posluchačů posílili vědomí křesťanských kořenů a povzbuzovali je v úsilí o pokoj. To je cenný příspěvek k budování Evropy na etických a duchovních základech, k vzájemnému porozumění a sblížení národů našeho kontinentu.”

Konference evropských křesťanských rádií (CERC) si připomněla 10 let trvání letos o svátku sv. Františka Saleského. Její zakladatelé (rádia ze Španělska, Francie, Itálie a Portugalska) se 24. ledna 1994 v Bruselu dohodli na společném postupu při respektování lidských práv a demokracie, na podpoře evropské vzájemnosti a porozumění mezi lidmi. V současné době CERC sdružuje kolem 650 stanic ze 14 evropských zemí, spolupracuje se strukturami Evropské unie. Od roku 1996 má statut konzultanta při Radě Evropy.
Radio Proglas je členem CERC od roku 1999 - jako jediná česká stanice. Zástupce ředitele Proglasu Martin Šmídek ("bratr Martin") je od listopadu 2002 viceprezidentem této evropské organizace.

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group