Popeleční středa na Proglasu

Popeleční středa na Proglasu

Na Popeleční středu jsme pro vás připravili speciální program. Některé pravidelné pořadu v programu nenajdete. Naladíte však pořady vztahující se k tomuto dni.

V 15.00 se můžete připojit k modlitbě Křížové cesty, kterou přenášíme z našeho královehradeckého studia Vojtěch. Následuje Poselství papeže Františka k postní době 2019

V 16 hodin zařazujeme závěrečnou část cyklu Blahoslavenství z hory i roviny, která nese název Blahoslavení, kdo jsou pronásledováni pro spravedlnost.

V 16.55 naladíte první díl seriálu Útěcha skrze zjevení. V postní době otevřeme knihu Zjevení. Její text působí tajemně a někdy i strašidelně. Ve skutečnosti ale šlo autorovi knihy o povzbuzení svých posluchačů. V sedmi pokračováních si přiblížíme, co nám sdělují ony listy církevním obcím, co se vlastně děje při otevírání zapečetěné knihy nebo vylévání nádob pohrom. Tuto část budeme také vysílat také v sobotu 9. března ve 20.15, další díly potom vždy v sobotu od 20.15.

Mši svatou přenášíme z kostela Panny Marie Sněžné v Praze v 18 hodin.

Již 150 let uplynulo od narození významné osobnosti církevních dějin - kněze a později pomocného biskupa olomoucké arcidiecéze Mons. Josefa Schinzela. S jeho životním příběhem, který se nám všem může stát mementem potřeby neustálého prohlubování víry podle Ježíšova evangelia, nás v pořadu studia Hedvika seznámí historik Mons. Jan Larisch. Poslouchejte od 20.15.

Ve 22 hodin dále uvedeme pořad s názvem Umění žít s myšlenou na smrt. Člověk má mnohdy ze smrti strach... bojí se smrti svých blízkých, obává se smrti vlastní. Pokud však najdeme odvahu pohlédnout smrti do tváře, totiž pokud se nebudeme snažit vytěsnit ji ze života, jehož je přirozenou součástí, možná poznáme, že není tak děsivá. O důležitosti vyrovnání se se skutečností smrti hovoří teolog Tomáš Veber.

Připraveny jsou také delší bloky duchovní hudby – od 17.25, 19.15 a 22.30. Ve 22.30 zazní Křížová cesta hudebního skladatele Jana Bernátka. Je napsaná pro recitátora, soprán, baryton, smíšený sbor a varhany. Nedejte se odradit tím, že Jan Bernátek je současný skladatel. Jeho hudba je velice přístupná a jasně z ní vyzařuje autorova hluboká víra v Boha. Navíc meditace čtrnácti zastavení bude nenapodobitelným způsobem recitovat legendární Radovan Lukavský. Dále účinkují: sopranistka Martina Bauerová, barytonista Daniel Hůlka a členové Pražského filharmonického sboru. Na varhany hraje Jan Bernátek, nastudoval dirigent Jaroslav Brych.

V postní době dojde také k dalším změnám: Každou středu a pátek se krátce po 15. hodině budete moci připojit k modlitbě Křížové cesty. Místo radostného růžence se každé pondělí budeme modlit růženec světla.

14:30 Písničky pro hezké odpoledne (Hudební)
15:00 Křížová cesta
15:25 Poselství papeže Františka k postní době 2019 TIP
15:45 Písničky pro hezké odpoledne (Hudební)
16:00 Blahoslavenství z hory i roviny - Blahoslavení, kdo jsou pronásledováni pro spravedlnost TIP (díl 8/8)
16:25 Písně
16:55 Útěcha skrze Zjevení - Co Duch praví církvím (díl 1/7) poslechnout
17:25 Duchovní hudba
17:55 Myšlenka na den (R)
18:00 Mše svatá - Z kostela Panny Marie Sněžné v Praze - Popeleční středa TIP
19:00 Večerní pohádka - Ptáčkoviny - Jak se špaček může stát mohamedánem (Pro děti a mládež)
19:15 Duchovní hudba
20:00 Večerní zprávy Proglasu, počasí (Zpravodajství)
20:15 Studio Hedvika - Život a dílo biskupa Josefa Schinzela (Slovesné)
20:45 Radio Vatikán (Zpravodajství)
21:05 Večerní chvály (Duchovní)
21:15 Křesťanské písně (Hudební)
21:30 Čtení na pokračování - S Bohem v Rusku (R) (Kulturní a vzdělávací) (díl 18/60) poslechnout
22:00 Umění žít s myšlenkou na smrt poslechnout
22:30 Duchovní hudba
23:58 Půlnoční modlitba (Duchovní)