Popeleční středa na Proglasu

Popeleční středa na Proglasu

26. února začíná postní doba. Připravili jsme pro vás speciální program – Poselství papeže Františka k tomuto období, mši svatou z kostela sv. Augustina a tematické pořady.

Popeleční středou začíná postní doba. Jak se na ni připravit? Jak ji prožívat v kontextu doby? Pozvání Kateřiny Rózsové přijal teolog David Bouma. Poslouchejte pořad Okolo stolu od 9.00.

V 11.05 a ve 21.30 vám mimořádně nabídneme povídku Zrcadla Karla Schulze v podání brněnského herce Vladimíra Hausera.

V 15.00 se můžete připojit k modlitbě Křížové cesty. Na ni naváže (asi v 15.30) Poselství papeže Františka k postní době 2020.

V 16.00 najdete v programu Barvínek zaměřený na postní dobu. Těšit se můžete na povídání P. Pavla Kafky o tomto období a návštěvu zajímavého společenství Žabky v kaluži.

V 16.55 uslyšíte pořad Postní zamyšlení. Hostem Pavla Smolka byla Zlata Potyková, kurátorka sbírky lidového zvykosloví Národního muzea v Praze, se kterou hovořili o lidových zvycích v tomto čase. S františkánem P. Michalem Pometlem se zamysleli nad správným prožíváním postního období.

V 18.00 začíná mimořádný přenos mše svaté z kostela sv. Augustina v Brně. Celebruje P. Martin Holík.

Od 19.30 se dozvíte, co je půst a postní doba – hosty Kateřiny Rózsové byli dominikáni P. Antonín Krasucki, P. Damián Němec, P. Štěpán Filip a P. Romuald Rob.

Od 20.15 si můžete poslechnout pořad ostravského studia. V postu nejde ani tolik o jídlo, jak se často lidé domnívají. Jde mnohem více o vytvoření prostoru pro Boha. Nejen na toto téma bude hovořit redaktor Antonín Žolnerčík s kaplanem farnosti Ostrava-Svinov – P. Mgr. Jiřím Markem Kotrbou.

Od 22.30 se můžete připojit prostřednictvím telefonu k modlitbě bolestného růžence.

Kompletní program Popeleční středy najdete zde.