Papež Benedikt XVI. jako teolog

Papež Benedikt XVI. jako teolog

Pořad v souvislostech


Papež Benedikt XVI. jako teolog
Budeme vysílat

Pomněnka pro zapomnětlivé
Hudba bez hranic
Hudba bez hranic
Vysílali jsme


Pomněnka pro zapomnětlivé

Plné hnízdo

Plné hnízdo
Audioarchiv

V našem dopoledním pořadu Na stole je téma se v pondělí 9. ledna 2023 v 9.00 ještě vrátíme k zesnulému papeži Benediktu XVI., tentokrát z odbornějšího hlediska.

Papež Benedikt XVI., občanským jménem Joseph Ratzinger, se zapsal ho historie nejen svým nečekaným rozhodnutím odstoupit ze svého úřadu v osmém roce svého pontifikátu, tedy v únoru roku 2013, ale zapsal se i jako prefekt tehdejší Kongregace pro nauku víry a byl znám také jako profesor a významný teologický myslitel.
 
A právě na tuto oblast jeho činnosti se v pořadu zaměříme. Hostem Martina Weisbauera bude Pavel Frývaldský, kněz plzeňské diecéze a univerzitní pedagog, zaměřující se na teologickou oblast christologie a trinitární teologie. Hostem bude hlavně proto, že se specializuje na dílo a osobnost Josepha Ratzingera. Získal doktorát z dogmatické teologie na Papežské univerzitě Gregoriana v Římě a obhájil rigorózní práci s názvem: Základní přístupy a linie v christologickém díle Josepha Ratzingera – Benedikta XVI. Tato práce pak vyústila i v publikaci Hledání Boží tváře: Ježíš Nazaretský v pohledu Josepha Ratzingera, která je veřejně dostupná. Pavel Frývaldský je tedy k tomuto tématu osobou nanejvýš povolanou, která dovede neotřelým, zajímavým a objektivním způsobem osobu Josepha Ratzingera přiblížit.

Darujme.cz

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group